# #

Uudised

Algas kampaania „Päästke mesilased ja talunikud“

06.04.20
Algas suur üleeuroopaline kampaania pestitsiidide keelustamiseks, põllumajandussüsteemi muutusteks ja loodusliku mitmekesisuse päästmiseks.

Saarema Piimatööstuse mahepiim kannab uut nime ja pakendit: müügile on jõudnud MO Saaremaa mahetäispiim

04.04.20
Alates märtsist kannab Saarema Piimatööstuse mahepiim uut nime ja pakendit: MO Saaremaa Öko mahetäispiima leiab nüüdsest ühe- ja pooleliitrisest keskkonnahoidlikust purepakendist.

Õnnitlused Kadri Vollmannile 80. sünnipäeva puhul!

24.03.20
Kadri Vollmann saab 24. märtsil 80. aastaseks, olles hoolimata soliidsest east Everti talu toimekas perenaine. Kadri on olnud aktiivne tegija Eesti Biodünaamika Ühingus, Teadlike Tarbijate Ühingus, Uusna haridusseltsis, MTÜ Viljandimaa Maanaiste Ühenduses, MTÜs Seltsiks Sinule, Viiratsi Valla Külavanemate Kogus. Ta on olnud ka Viljandi OTTi üks aktiivsemaid eestvedajaid.

Poodidest kaob mahemärgisega eestimaise lõikerohelise müük

23.03.20
Euroopa Liit keelab uuest aastast kasutada mahemärgistust maitserohelise ja salatite müügil, kui need on kasvatatud peenrakastis. Mahetootjad peavad seda ebaõiglaseks.

Piimatööstus saatis Kuressaare meedikutele mahepiima

20.03.20
Saaremaa Piimatööstus tegi suure kummarduse eesliinil olevatele Kuressaare haigla töötajatele ja kinkis Kuressaare haigla meedikutele 210 liitrit kohalikku mahepiima.

MAHEPÕLUMAJANDUSLIKU TAIMEDE VÕI SEENTE KORJEGA MITTEHARITAVALT ALALT SAAB ALUSTADA AASTARINGSELT

04.03.20
Alates 1. jaanuarist 2020 saavad tootjad mahepõlumajandusliku taimede või seente korjega mitteharitavalt alalt alustada aastaringselt

Lõpuks - Eesti restoranides Eesti mahe kitsejuust

26.02.20
Kolotsi talul on hea meel teatada, et 14. veebruaril 2020 omistati talu juustutootmisele mahetunnustus. See on samm edasi selleks, et restoranidel tekkiks suurem võimalus oma menüü kasvõi osaliselt mahedaks muuta.

Parim lihaveisekasvataja Andres Vaan: loomapidajad väärivad paremat suhtumist

20.02.20
Parimaks lihaveisekasvatajaks valiti Pärnumaa ettevõte Topi Mõisa OÜ, kus on üks Eesti uhkemaid limusiinikarju.

Eesti mahepuljong võitis aasta innovatiivseima mahetoote tiitli

18.02.20
Eesti aedviljapuljong võitis Dubais maailma ühel suurimal toidumessil tänavuse innovatiivseima mahetoote tiitli.

Maailma pikaajalisim põldkatse näitab maheviljeluse eeliseid kestlikuks tootmiseks

11.02.20
Pikaajalise katse tulemused näitavad, et mahe- ja biodünaamilised süsteemid on tänu mulla orgaanilise aine suuremale sisaldusele elurikkamad nii makro- kui ka mikroorganismide poolest ning toodavad vähem kasvuhoonegaase kui tavasüsteemid.

Rimi annab väiketootjatele võimaluse oma tooteid jaeketi põhisortimendis pakkuda

10.02.20
Rimi vastutustundliku ettevõtluse spetsialist Katrin Bats märgib, et kodumaistel väiketootjatel on võimalus jõuda oma tootega suure kaupluse sortimenti. Ta toob hea näitena La Muu jäätised, mis kunagi alustasid Talu Toidab müüginurgas, kuid tänaseks on esindatud pea kõikides Rimides.

Euroopa Komisjon tutvustas Euroopa rohelist lepet

03.02.20
Euroopa maheorganisatsioone ühendav IFOAM EU tervitab rohelise leppe ambitsiooni, eriti eesmärke, mis käsitlevad kliimaneutraalsust 2050. aastaks ja bioloogilise mitmekesisuse säilitamist ning ootab konkreetseid tegevusi põllumajandussektori üleminekuks agroökoloogiale.

Mahekanu juhitakse digitaalselt ja saksa täpsusega: ühest luugist kanad sisse, teisest munad välja

22.01.20
Jaanus ja Marit Põldmaa soetasid Saksamaalt ainulaadse mobiilse kanala, kus vagunelamusse mahub mitusada kana ning nende tegevusi juhitakse arvutiprogrammi abiga.

Maheviljelus koos talviste vahekultuuridega ja kompostiga parandab oluliselt mullaomadusi

16.01.20
Mida rohkem on mullas orgaanilist ainet, seda aktiivsem ja rikkalikum on mulla elustik, kes parandab nii mulla toitainete sisaldust, struktuuri kui mulla tervist.

Ilmunud on uus Mahepõllumajanduse Leht nr 87

14.01.20
Uues Mahepõllumajanduse Lehes saab lugeda Põllumajandusameti kokkuvõtet 2019. a kohta, maailma pikima põldkatsete tulemustest, juubelikonverentsi kokkuvõtet jpm huvitavat.