# #

Uudised

Põllumajanduskoda viib Eesti mahetootjad Põhjamaade suurimale mahemessile

14.11.18
Täna, 14. novembril algab Rootsis Malmös mahetoodete mess Nordic Organic Food Fair 2018. Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda viib juba kolmandat aastat meie mahetootjad sellele messile. Tänavu osaleb Eesti stendil 6 ettevõtet: Rõngu Mahl OÜ, Saaremaa Piimatööstus AS, Must Küüslauk OÜ, Nordic Organic OÜ, Puljong OÜ ja Amoor OÜ.

Rõuge kool katsetab alates detsembrist mahedat koolitoitu

09.11.18
Rõuge kool pakub alates detsembrist osaliselt mahedast toorainest valmistatud koolitoitu. Tegu on pilootprojektiga, et selgitada välja mahetoidule üleminekuga kaasnevad väljakutsed ning projekti õnnestumisel minna mahetoidule püsivalt üle alates 2020. aastast.

Maaeluminister tunnustas põllumajanduse ja maaelu edendajaid teenetemärkidega

05.11.18
Hõbedase teenetemärgi pälvisid ka mitu mahepõllumajanduse valdkonnas aktiivset tegutsejat nii vabaühendustest kui ka riigiasutustest

Tallinnast saab pestitsiididevaba linn

05.11.18
Tallinna linnavolikogu toetas 1. novembri istungil Erakonna Eestimaa Rohelised algatust liituda pestitsiidivabade linnade võrgustikuga.

Aasta põllumees on mahepiimatootja Janek Mägi

01.11.18
Saare maakonna üheteistkümnendaks aasta põllumeheks kuulutati eile Randkülas tegutsev Simmo-Paavli talu peremees – mahepiimatootja Janek Mägi.

VILJELUSVÕISTLUS | maheviljelejatel oli rekordaasta

25.10.18
Kui tänavune põud hävitas paljud tarkade tavaviljelejate põllud, nii et võistlema jäi 26 põllust 19, siis võistlustulle astunud mahevõistlejatest ei andnud ilmale alla keegi

Selgusid 2018. aasta mahestipendiumi stipendiaadid

16.10.18
Eesti Maaülikooli Mahekeskus premeeris 16. oktoobril juba kümnendat korda parimaid maaülikoolis kaitstud mahepõllumajanduse teemaliste lõputööde ja avaldatud artiklite autoreid rahalise stipendiumiga.

Koerus tegutsev ettevõtja ostis Eesti suurima mahekanala

09.10.18
Mahelihatooteid valmistava ettevõtte SirLoin OÜ omanik Lauri Bobrovski astus ökomaailmas sammu edasi ja hakkas pidama Eesti suurimat mahekanafarmi.

Maaeluminister kinnitas mahemajanduse tervikprogrammi

05.10.18
Maaeluminister Tarmo Tamm kinnitas käskkirjaga mahemajanduse tervikprogrammi, mille eesmärk on aidata kaasa sellele, et mahemajanduse valdkond muutuks arvestatavaks majandus- ja ekspordiharuks, suurendada Eesti ettevõtete lisandväärtusega toodete eksporti ning luua eeldused uute töökohtade tekkimiseks.

Ilmunud on Mahepõllumajanduse Lehe uus number

05.10.18
Uues Mahepõllumajanduse Lehes nr 83 kirjutatakse järgmistel teemadel: konkursid "Parim mahetootja" ja "Parim mahetoode", Eestit külastanud välislektorite kogemused, õppereis Taani, uudised Soomest, Lätist, Austraiast jpm.

Herbaatika Kool alustab kuuendat õppeaastat

05.10.18
Sel sügisel avatakse kaks kursust: “Herbaatika“ ning “Ravimtaimed ja tervishoid isetervendajatele".

Austria mahetootjad on oma tegevuses kindlad

01.10.18
Austrias tehti 500 mahetootja hulgas küsitlus, kas nad ka nüüd, olles kogenud mahetootmise võlusid ja valusid, alustaks uuesti mahetootmisega. 98% mahetootjaist oli seda meelt, et mahetootmine on ainuõige valik ja sellest nad loobuda ei plaani.

Mahe veisekasvatus võib olla ka lihtsalt elustiil

27.09.18
Helmeniidu OÜ omanik Andrus Lepikov oli soovist tema loomi kaema tulla mõnevõrra üllatunud, aga lisas kohe, et on rohkem hobitaluniku tüüpi, kes loomapidamist nii väga hirmtõsiselt ei võta.

Fotod: mahetoidu õu 2018

17.09.18
Mahekonkursside parimad on selgunud. Eesti 2018. aasta parim mahetootja on Tammejuure Mahetalu. Aasta parim mahetoode on Kasekunst OÜ tume kasesiirup. Vabaõhumuuseumis toimunud leivapäeval valisid külastajad oma lemmikuks Mätiku Talumeierei OÜ küpsetusjuustu.

Eesti toidu kuu: 2018. a parim mahetoode on tume kasesiirup

16.09.18
Mahekonkursside parimad on selgunud. Eesti aasta parim mahetootja on Tammejuure Mahetalu. Aasta parim mahetoode on Kasekunst OÜ tume kasesiirup. Täna Vabaõhumuuseumis toimunud leivapäeval valisid külastajad oma lemmikuks Mätiku Talumeierei OÜ küpsetusjuustu.