# #

Uudised

Teenetemärgi pälvinud mahetalunik Aivar Pikkmets üritusel Eesti tänab 2015

12.03.15
President Toomas Hendrik Ilves tunnustas, tehtud töö eest Rakveres teenetemärgiga mahetalunik Aivar Pikkmetsa, kes on Koonga vallas talu pidanud juba 20 aastat.

Sepa mahetalu perenaine väiketalupidajatest: tõenäoliselt on ta üks kõrgema pädevusega spetsialist

12.03.15
Koonga valla väiketalupidaja Sepa Mahetalu perenaine Nele Tamm tutvustas oma tegemisi ja toimetusi "Maahommikus".

Teave mahepõllumajandusliku tootmisega alustavatele tootjatele

11.03.15
Isik, kes soovib alustada mahepõllumajandusliku tootmisega peab esitama tunnustamise taotluse ja muu teabe oma ettevõtte kohta Põllumajandusametile. Ettevõtte tunnustamise taotluste vastuvõtt toimub 10. märtsist kuni 10. aprillini.

Tuntud ökokett laiendab uue kauplusega haaret

07.03.15
Eesti ökotoodete jae- ja hulgimüüja Biomarket avas reedel kaupluse Pärnus Port Arturi keskuses. Pärnu Biomarket on ettevõtte seitsmes kauplus.

Rakvere piiritusetehase mahepiirituse eksport Šveitsi kasvab

06.03.15
Veebruaris uuendas Rakvere piiritusetehas oma koostöölepingut Šveitsi riikliku alkoholimonopoli Alcosuisse’ga. Piiritusetehase juhi Sven Ivanovi sõnul kasvavad uue lepingu kohasel mahepiirituse ekspordimahud rohkem kui kaks korda.

Biomarket avab Pärnus linna suurima ökotoodete valikuga kaupluse

05.03.15
Ökotoodetemüüja Biomarket avab sel reedel kaupluse Pärnus Port Arturi keskuses. Pärnu Biomarket on ettevõtte seitsmes kauplus.

Mahepõllumajanduse seaduse muutmise kavatsus saadeti kooskõlastusringile

04.03.15
Põllumajandusministeerium saatis eelnõude infosüsteemi (EIS) kaudu teistele ministeeriumidele kooskõlastamiseks mahepõllumajanduse seaduse muutmise kavatsuse. 2006. aastal vastu võetud mahepõllumajanduse seaduse muutmise eesmärk on saavutada eelkõige toitlustusettevõtetes parem mahetoidu kasutamine ning suurendada mahetoidust teadlikkuse kasvu.

Veest hakatakse ravimite ja taimekaitsevahendite jääke otsima

02.03.15
Euroopa Komisjon on otsustanud põhjaliku vaatluse alla võtta kümme uut ohtlikku ainet, mis tekivad inimtegevuse tulemusena tööstusprotsessidest, ravimitest ja taimekaitsevahenditest ning põhjustavad elusorganismides pöördumatuid kahjulikke muutusi - haigusi või geneetilisi kõrvalekaldeid.

Biomarket: me ei ole leidnud head mudelit toidukauba müügiks e-poes

25.02.15
Biomarket ei ole leidnud head mudelit toidu- ja esmatarbekaupade müügiks e-poes ning Biomarketi tegevjuht Priit Mikelsaar ütles, et kui nad näevad Eestis toimivat mudelit, siis nad võiksid kaaluda e-poe loomist.

Kaarli talu liigub muutuste kiirteel

16.02.15
Väike-Maarjas paiknev Kaarli talu on üks esimesi väiketootjaid Eestis, kes 1990. aastatel tõi turule omatoodetud täisterajahud ja -helbed. Peremehe Lembit Kopso sõnul läheb iganädalaselt talust välja 1–1,5 tonni veskitoodangut, millest suurema osa moodustavad jäme rukkijahu ja kaerahelbed.

Kasvav maheturg eeldab tootmise kasvu

16.02.15
Eestis loetakse organiseeritud mahepõllumajandusliku tegevuse alguseks Biodünaamika Ühingu asutamist 1989. aastal väikese grupi selles valdkonnas tegutsenute poolt. Oluline aktiveerumine algas aga alles riigi panustamisega mahepõllumajandusse, kui loodi vastav seadusandlus, tekkisid mahetoetuste saamise võimalused (aastal 2000) ning arendati riiklikku kontrollsüsteemi (aastal 2001).

Ilmus mahepõllumajanduse leht 68

07.02.15
Uues mahepõllumajanduse lehes nr 68 antakse ülevaade mahepõllumajanduse seisust Eestis aastal 2014, tutvustatakse keskkonnamõjude hindamist läbi olelusringi, kirjeldatakse Kuusiku katsekeskuse pikaajalise külvikorra katsete tulemusi umbrohtude aspektist, räägitakse mahepõllumajandusest kui elurikkuse soodustajast seire andmetel jm.

Presidendilt teenetemärgi pälvinud Aivar Pikkmets: see on tunnustus kogu külale

04.02.15
Presidendilt teenetemärgi pälvinud OÜ Mätiku talu peremees Aivar Pikkmets Pärnumaalt peab seda maaelu ja piirkonna tunnustusteks.

Mõnistes avati Baltimaade esimene mahepiima tootev robotlaut

24.01.15
Võrumaal Mõnistes avati Baltimaade esimene mahepiima tootev robot-lüpsilaut. Osaühingu Lõunapiim juhtide sõnul on eesmärk hakata tootma kvaliteetjuustu, et konkureerida Euroopa kallimate ja tippklassi kuuluvate juustutootjatega.

Laut kui turismiobjekt! Aga miks ka mitte?

04.01.15
Osaühingul Lõunapiim sai Võrumaal Mõniste külas valmis Eesti esimene maherobotlaut, mis avab uksed kõigile huvilistele, kes tahavad näha, kuidas seal elu ja töö käib.