# #

Uudised

Aasta talu tiitel läks Viljandimaale Pajumäe mahetalule

28.07.12
Eestimaa Talupidajate Keskliit tegi täna Eesti Talupäevade taames teatavaks konkursi „Eesti parim talu 2012“ tulemused. Selle üldvõitjaks osutus Pajumäe mahetalu.

LÕPUKS OMETI: Selveritest saab automaadist mahepiima osta

27.07.12
Tänasest kahe nädala jooksul avatakse kümnes Selveri kaupluses piimaautomaadid, kust saab osta töötlemata kodumaist mahepiima.

Väike-Pakri saarel toimunud mahetoidu päeval sai tutvuda lihaveisekasvatusega. Galerii: lihaveised Pakri saarel

24.07.12
Laupäeval toimus Väike-Pakri saarel mahetoidu päev, sai tutvuda mahelihaveiste pidamisega ja maitsta mahetoitu. Samasugused mahetoidu päevad on tulemas 12. augustil Viljandimaal ja septembri alguses Võrumaal. Lisatud on galerii.

Algas rahvusvaheline põllumajandus- ja külaeluteemaline foto-videokonkurss

21.07.12
Tänavu tähistatakse 50 aasta möödumist maapiirkondade elujõulisust ja turvalist kohalikku toidutoodanguttoetava Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika (ÜPP) loomisest. Üks juubeliaasta sündmustest on täna ka Eestis käivitatud rahvusvaheline, kõigile üle 18aastastele huvilistele avatud foto-videokonkurss.

Mahemett maiustatakse mesikäpaga võidu

15.07.12
Mahemesinikud Tõnis ja Aili Taal peavad mahemesilasi Lääne-Virumaa metsamaadel, kus aeg-ajalt ka karud tarusid rüüstamas käivad.

Septembris alustab Eesti Maaülikoolis tegevust Pereülikool

12.07.12
Pereülikooli on oodatud õppima lapsed koos vanemate ja vanavanematega. Õppepäevad toimuvad iga kuu teisel laupäeval kella 11-14-ni. Pereülikooli raames toimuvad teemapäevad - täiskasvanutele loengud erinevatel teemadel ja lastel on samal ajal võimalus meisterdada, nuputada, mängida ja osaleda sarnasel teemal töötubades.

Algab mahepõllumajanduse algõppe koolitussarja I osa

11.07.12
Eesti Mahepõllumajanduse Sihtasutus korraldab 17.-23. juulil üle Eesti mahepõllumajanduse algõppe koolitused. Mahetoetuse esmakordsetel taotlejatel on kohustuslik osaleda neist vähemalt kahel päeval.

Mida näitab tarbijale ELi mahelogo ehk euro-leheke?

05.07.12
Põllumajandusministeerium alustas Maablogi pidamist. Värske postitusena selgitab mahepõllumajanduse büroo peaspetsialist Eve Ader tarbijatele, mida näitab EL mahelogo.

Ilmus uus Mahepõllumajanduse Leht nr 59

03.07.12
Uues numbris antakse ülevaade 17.-18. aprillil Taanis toimunud IFOAM Euroopa Liidu 6. Kongressist. Samuti tutvustatakse Jõgeva Sordiaretuse Instituudi talirukki katsete tulemusi ja lugeda saab loomse mahe- ja tavatoidu kvaliteedi erinevustest.

Juulist on EL mahelogo pakendatud toiduainetel kohustuslik

29.06.12
Mahepõllumajanduslike toiduainete sektorile ELi uute märgistuseeskirjade nõuete täitmiseks antud kaheaastane üleminekuperiood on läbi saamas. Alates 1. juulist 2012 peab ELi mahelogo olema esitatud kõikidel ELi liikmesriikides toodetud pakendatud mahepõllumajanduslikel toiduainetel, mis vastavad nõutavatele standarditele.

Loodi kohaliku toidu toetusrühm

25.06.12
Riigikogus loodi kohaliku toidu toetusrühm, mis loodab Eesti toitu tutvustades maaelu edendada ning koolilõunad maitsvamaks ja tervislikumaks muuta.

Rio 20+ säästva arengu konverentsil on esindatud ka maheorganisatsioonid

21.06.12
2012. aasta konverentsil on esindatud ka ülemaailmne mahepõllumajandusorganisatsioon IFOAM koos ettevalmistatud mahuka ja mitmekülgse programmiga, mis asetab mahepõllumajanduse ja ülemaailmse maheliikumise säästva arengu poliitikates ja algatustes kesksele kohale.

E-ained toidus

20.06.12
Üha rohkem eestlasi on hakanud hoolima oma tervisest, hinnates sealjuures kvaliteetset ja puhast toitu. Tehes valiku mahekauba kasuks, saab kindel olla, et vilju on kasvatatud ilma taimekaitsevahenditeta ning valmistoodetesse pole lisatud kunstlikke E-aineid.

Doktoritöö selgitas, et tolmeldamiskriisi põhjuseks võivad olla pestitsiidid

19.06.12
19. juunil tuleb Eesti Maaülikoolis kaitsmisele põllumajandus- ja keskkonnainstituudi doktorandi Eneli Viigi väitekiri "Väetamise ja pestitsiidide kasutamise mõju mesilaselaadsetele (Apoidea) suvirapsil" filosoofiadoktori kraadi taotlemiseks entomoloogia erialal.

Oma Maitse kirjutab Viljandi Rohelisest Majast

16.06.12
Ajakirja Oma Maitse juuninumbris tutvustatakse Viljandi Rohelise Maja tegemisi. Enn ja Kaari Onni peavad väikest poodi, kust saab osta kohalikku ja mahetoitu. Poe juures on ka hubane kohvik, kus pakutakse sooja südamega tehtud maitsvat toitu.