# #

Uudised

Ilmus raamat "Lambakasvatus I"

26.11.12
27. novembril kell 13.00 toimub Eesti Maaülikooli (Kreutzwaldi 1a) raamatukogu fuajees õpiku „Lambakasvatus I“ esitlus. Eestikeelse õpiku „Lambakasvatus I “ autoriks on dotsent Peep Piirsalu ja väljaandjaks Tartumaa Põllumeeste Liit. Õpikus tutvustatakse Eestis kasvatatavaid lambatõuge, lambakasvatussaadusi (lambaliha, vill, nahad, lambapiim), lammaste pidamistehnoloogiaid, söötmist, karjatamist jt. küsimusi.

Viiendik Tallinna koolipuhvetitest pakuvad mahetooteid

14.11.12
Eile, 13. novembril Tallinna Järveotsa Gümnaasiumis toimunud konverentsil tutvustati mahetoidu kasutamise võimalusi ja kogemusi lasteastutustes ning kuulutati välja Tallinna konkursi „Tervislik koolipuhvet“ parimad.

Konkurss „Märka uuenduslikku põllumajandust“ tõi edu mahetootjale

14.11.12
Põllumajandusministeeriumi 94. aastapäeva aktusel kuulutati välja konkursi „Märka uuenduslikku põllumajandust“ konkursi võitjad: FIE Triinu Schneider Hiiumaalt, Tartumaa Piimatootjate Ühistu ja SA Põlvamaa Arenduskeskus.

Silvia Lotman: Inimesi ja loodust tuleb koos kaitsta

14.11.12
Peaminister ei pea põllumajanduse rohestamist aktuaalseks

Toomas Leedu – mahelembene Saaremaa kokk

14.11.12
„Olen veendunud, et hea toit tuleb metsast, põllult ja merest, mitte laboratooriumist,” ütleb Toomas Leedu, kes on kokaametit pidanud 1989. aastast mitmetes restoranides nii Tallinnas, Tartus kui ka Pärnus. Nüüd on ta pidama jäänud Saaremaale.

Šveitsi maheekspert: tavapõllumajandus peab muutuma ökoloogilisemaks, mahetootmine valdavaks

12.11.12
Eelmisel neljapäeval Tartus toimunud konverentsi „Mahepõllumajanduse arengusuunad – teaduselt mahepõllumajandusele“ osalejad näevad vajadust kiirendada innovatsiooni mahesektoris. Sellise sõnumi edastas mahetootjatele ja teadlastele konverentsil pealoengu pidanud dr Urs Niggli Šveitsi mahepõllumajanduse uurimisinstituudist.

Roheline Värav on taas valla

10.11.12
Kodumaiseid keskkonna-ja loodusuudiseid koondav veebiportaal Roheline Värav on taas avatud. Uuenenud veebilehte näeb aadressil www.rohelinevarav.ee.

Minister: mahetoetustega saadud tulem ei rahulda

09.11.12
Möödunud teisipäeval Hiiu maavalitsuses toimunud kokkusaamisel ütles põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder, et mahetootmise areng pole hoolimata makstud toetustest olnud piisavalt kiire. Hiiu Lehe teatel kõsis lihaveisekasvataja Mariann Kokla ministrilt, kas EL tulevasel eelarveperioodi toetuste jagamisel hakatakse põllumajandustootjatele eelistama töötlevat tööstust.

Mahetootjad ja teadlased arutavad mahetootmise perspektiive ja võimalusi

07.11.12
Neljapäeval, 8. novembril toimub Eesti Maaülikooli vanas peahoones konverents "Mahepõllumajanduse arengusuunad - teaduselt mahepõllumajandusele".

GMO-d muudavad põllumajanduse üha intensiivsemaks

02.11.12
Geneetiliselt muundatud organismide ehk GMO-de kasutamine on mahepõllumajanduses keelatud. Miks? Kas tegu on lihtsalt kontseptisooniga – kõik, mis loomulik, on parem? Mõistagi peitub geneetiliselt muundatud taimede kasvatamise keelamise taga palju rohkemat.

Hiiumaal saab uuesti loomi tappa

02.11.12
Pärast 20 aastat on saarel jälle ametlik koht loomade veristamiseks. Plaan on sinna ka mandrilt loomi vedama hakata.

Mahetootjate nõuandevajadus kasvab

31.10.12
Lähiaastatel suureneb nõuandevajadus mahesektoris ning enim vajatakse turustamise ning taime- ja loomakasvatusalast nõustamist, selgus täna Põllumajandusministeeriumis tutvustatud uuringust "Mahepõllumajandusliku tootmise toetuse taotlejate nõustamisvajadus".

Hiiumaal hakatakse taas liha töötlema

30.10.12
Täna kell 11.00 avatakse Hiiumaal pärast 20 aastast pausi esimene lihatöötlemisvõimalus.

Evelin Ilves: Milaano koolitoidu null-kilomeetri põhimõte on muljetavaldav

30.10.12
Evelin Ilves külastas Milaanos kahte munitsipaalkooli ning nimetas muljetavaldavaks, kuidas seal toimub puudega laste lõimimine tervete eakaaslastega ning kuidas on korraldatud kooliõpilaste tervislik toitlustamine.

Mahetoidu pooldajad propageerivad koolides tervislikku toitu

18.10.12
Eestis on vähe koole ja lasteaedu, mille kasvandikud saavad oma igapäevast leiba mahetootjalt, mahetoidu pooldajad tahaksid aga koolitoidu kvaliteedi tõstmisel järgmist sammu astuda.