# #

Uudised

TalveAkadeemia konverents "Toit. Süsteem. Probleem?"

12.02.13
Sel aastal juba üheteistkümnendat korda toimuv TalveAkadeemia konverents keskendub toidutootmise globaalsele süsteemile.

Tarbijad ostavad talupoest eeskätt mahemune ja -piima

03.02.13
Talupoodide kõige populaarsemateks toodeteks osutusid eelmisel aastal mahemunad, mahepiim, taluporgand ja -õun, mahelihaveise hakkliha ja Vana-Peetri maitsetaimed.

Kalamatsi talumeierei edendab toidukultuuri

31.01.13
Vana hiiepaiga lähistel Lääne-Viru piirimail Järvamaal Kareda vallas Esna külas asuvas Kalamatsi meiereis valmib eelmisel aastal parimaks mahetooteks pärjatud kitsepiimast toorjuust soolvees.

Rimi talupood on päästerõngas väiketootjale

27.01.13
Aasta tagasi käima lükatud eestimaise talutoodangu müük Rimi jaeketis on nii tarbijate kui tootjate poolt heaks kiidetud. Väiketalude jaoks on see parim müügikoht.

Komisjon küsib kodanikult: kuidas soodustada mahetootmist?

23.01.13
Euroopa Komisjon otsib mooduseid ELi mahepõllumajanduse eeskirjade täiustamiseks ning asjaomase nõudluse suurendamiseks. Sel eesmärgil avati veebipõhine konsultatsioonikeskkond, kus iga kodanik saab oma arvamuse välja öelda.

Kaupu otse tootjalt tarbijale vahendav võrgustik aitab väiketalunikke

21.01.13
Viljandimaal aasta aega tegutsenud toiduvõrgustik OTT ehk Otse tootjalt tarbijale on aidanud paljudel talunikel leida oma toodetele turgu, sellist tarbijate ja tootjate koostöövormi arendatakse ka mujal Eestis.

Suuremates ökopoodides nälga ei jää

21.01.13
Taimetoitlaste ringkäik Tallinna ökopoodides näitas, et kaubavalik on nii palju suurenenud, et enamasti saab kõhu täis. Küll aga peavad ökopoodi minnes eelteadmised mahetoidust ja söögitegemisest veidi suuremad olema.

Mätiku talu mahepiim tutvustab Oidremad pealinnas

21.01.13
Mätiku talu saadab üle päeva Tallinna rohkem kui pool tonni mahepiima, millega täidetakse toorpiima automaadid neljas Selveris ja Laagri Maksimarketis.

Robotiga Soome, mahekarjas

18.01.13
Nõustajad käisid eelmise aasta lõpul Soome robotlautu vaatamas. Lehmade tervisele ja psüühikale on robotlüps kindlasti hea ning seda saab kohaldada ka mahetootmisele.

Mahedasõbrad saavad poest mahemärgistusega eestimaiseid salateid osta

15.01.13
Mahetoiduhuvilistele sobivate valmistoitude valik on laienenud. Selveri Köök alustas mahemärgistusega toorsalatite ning säilitusaineteta kartulisalatite tootmist.

Läänemeresõbraliku põllumajandustootja konkurss ootab kandidaate

13.01.13
Eestimaa Looduse Fond (ELF) koos Maailma Looduse Fondi (WWF) ja Läänemere Maade Talunike Keskkonnafoorumiga ootavad Eesti põllumajandustootjaid kandideerima rahvusvahelisel konkursil „Läänemeresõbralik põllumajandustootja 2013“.

Kas mahetootjaid ootavad senisest karmimad nõuded?

10.01.13
Kui siiani on mahepõllumehed saanud toetust maheda tootmisviisi eest, siis uuel eelarveperioodil võidakse neile kehtestada toetustingimusena ka saagikoristuse ja toodangu müügi kohustus.

Viimased KSM täiendkoolitused 2013. aasta I poolel

07.01.13
Keskkonnasõbraliku majandamise (KSM) toetuse taotlejad peavad kohustuseperioodi jooksul läbima ühe 6- tunnise KSM täienduskoolituse.

Kaks sõpra hakkavad ökojäätist tootma

06.01.13
Ettevõtjad Priit Mikelsaar ja Rasmus Rask valmistavad traditsiooniliste Itaaliast toodud gelato-aparaatidega Eestis uudset, läbinisti mahedat külma maiust.

Ida-Viru talunik: kitsepiim ostetakse kõik ära

04.01.13
Ettevõtliku Ida-Virumaa noormehe Martin Repinski rajatud moodsa kitsefarmi esimene aasta tõi küll tagasilööke, ent õpetas ka loomi paremini tundma.