# #

Uudised

Põllumajandusameti nimekiri aitab mahetootjatel lubatud väetised, mullaomaduste parandajad ja taimekaitsevahendid hõlpsamalt üles leida

17.08.20
Muutmaks informatsiooni mahetootmises sobivatest väetistest, mullaomaduste parandajatest, toitainetest ja taimekaitsevahenditest mugavamalt kättesaadavaks on Põllumajandusameti kodulehel esitatud nimekiri sobilikest toodetest.

Talupidaja Tiit Mansberg: väiketootjatel on vaja suurte kettide tuge

02.08.20
Kuigi eesti inimesed armastavad nii kohalike väiketootjate toodangut kui mahekaupa aina enam, on väikestel tegijatel endiselt keeruline läbi lüüa, sõnas jahu ning pagaritoodete müügiga tegelev Jahu-Jaani talu peremees Tiit Mansberg.

Konkurss AASTA PÕLLUMEES | Lahemaa rahvuspargi kujundaja Diana Pärna

28.07.20
Diana Pärna hooldab lihaveistega pool­looduslikke kooslusi ja rannaniite Lahemaal, et rannajoon meie rah­vus­pargis paistaks pilli­roost välja ning kaoksid võsastunud karjamaad.

Mahetooted olid parima talutoidu konkursil edukad

27.07.20
2020. aasta parim talutoit selgitati välja kaheksas kategoorias, kahes neist pälvisid tunnustuse ka mahetooted.

Konkurss AASTA PÕLLUMEES | Pealinna tüdruk tõusis lihaveisekasvatajate eestvedajaks

23.07.20
Tallinnast pärit Airi Külvet on aastatega rajanud vanaisa tallu eeskujuliku lihaveisekasvatuse, asutanud MTÜ Liivimaa Lihaveis ja esindab tootjaid rahvusvahelistes ühendustes.

Sündis uus maherüpsi rekord

21.07.20
Viljo Siimsalu Narafarm OÜst osaleb tänavusel Viljelusvõistlusel kasvatades maherüpsi. Sel aastal õnnestus mehel saavutada rüpsi rekordsaak - 2,4 tonni hektarilt.

EIP-AGRI: Saksamaa EIP-töörühm uurib mükoriisa kasutamist rohelise alternatiivina mineraalväetistele.

13.07.20
16. juunil 2020 ilmunud EIP-AGRI juunikuu uudiskiri keskendub mahepõllumajandusele ja toob välja erinevate EIP-AGRI-ga seotud tegevuste tulemusi, inspireerivaid ideid ja rahastamisvõimalusi.

Lone Andersen: Mida tooks kaasa mahetoodangu kolmekordistamine aastaks 2030?

13.07.20
Euroopa Komisjoni avaldatud strateegiad ELi põllumajanduse tuleviku kohta seavad väga ambitsioonikad eesmärgid. 2030. aastaks peaks ELis olema 25% põllumajandusmaast mahepõllumajanduslik maa. Selle eesmärgi saavutamiseks on vaja palju pingutada ja mahepõllumeestena teeme oma parima.

Tänasest saab esitada kandidaate 2020. aasta parima mahetootja ja - toote konkursile.

02.07.20
tänasest saab esitada kandidaate 2020. aasta parima mahetootja ja - toote konkursile.

Mahetooted olid Eesti Parim Toiduaine 2020 konkursil edukad

01.07.20
Selle aasta Eesti parima toiduaine konkursil pälvisid tunnustuse ka kolm mahetoodet, kaks neist Salvestilt ja üks väikeettevõttelt Punch Drinks.

Leedukate seenefirma kasvatab toitu maalapil, millel ulatust kahe Muhu saare jagu

01.07.20
Leedu mahepõllumajandustootja Auga Group tahab käia kaasas Euroopa Liidu roheleppega.

Pajumäe talu peremees on rahul: siin käib palju peresid, aga ka klassiekskursioone. Siis lapsed näevad, kust piim tuleb.

30.06.20
Pajumäe talu paistab üldsusele silma eelkõige selle poolest, et nende tooted on müügis vaat et igas suuremas kaupluseketis. See pole väiketootjate puhul kuigi tavaline. Edu taga peidab end väiketootmise paindlikkus ja austus klassikaliste maitsete vastu.

BalticAgro podcast 1: maheteravilja tootmisest

25.06.20
Baltic Agro mahemeeskond kutsub kuulama saatesarja „Mahe - puhta saagi allikas“, milles arutletakse erinevate külalistega mahetootja jaoks olulistel ja aktuaalsetel teemadel.

Eestimaa on aina mahedam

16.06.20
Eelmise aastaga lisandus Eestisse 112 uut mahepõllumajandustootjat ja mahepõllumajanduslik ning sellele üle mineva maa pind kasvas lausa 7%. Mahemune toodeti kolmandiku võrra rohkem ja nagu tavatootmiseski, nii saadi rekordiline saak ka maheteraviljakasvatuses.

Ekoagros pakub Eesti maheettevõtetele Šveitsi Bio Suisse nõuete kontrollimise teenust

15.06.20
Alates maikuust pakub Leedu kontrollasutus Ekoagros Eesti ettevõtjatele võimalust osta nende käest Šveitsi erastandardi Bio Suisse nõuete kontrollimise teenust.