# #

Uudised

Hekseldatud rohu võib jätta kokku kogumata

13.05.19
Maaeluministeeriumis on ette valmistamisel määruse „Otsetoetuste saamise üldised nõuded, ühtne pindalatoetus, kliima- ja keskkonnatoetus ning noore põllumajandustootja toetus“ muudatus, mille tulemusel ei pea hekseldatud niidet kokku koguma.

MAHEPÕLLUMAJANDUSLIKU TOOTMISEGA JÄTKAMISEKS TULEB PÕLLUMAJANDUSAMETILE ESITADA TAOTLUS HILJEMALT 17. JUUNIKS

13.05.19
Kõik ettevõttes kasutusel olevad põllud tuleb esitada Põllumajandusametile hiljemalt 17. juuniks. Pärast 17. juunit kasutusele võetud maad jäävad käesoleval aastal mittemahepõllumajanduslikuks.

Ilmunud on kogumik "Teaduselt mahepõllumajandusele 2019"

09.05.19
Neljandas eelretsenseeritud artiklite kogumikus "Teaduselt mahepõllumajandusele 2019" tutvustatakse aastatel 2017-2019 Eestis läbi viidud mahepõllumajandusealaste uuringute tulemusi.

Ambitsioonikas mahetootja pakub investorile närvide mängu

08.05.19
Mullu Balti börsi põhinimekirja lisatud Leedu mahetootja AUGA Groupi jaoks oli möödunud aasta raske, mis peegeldus ka aktsia hinnas. Analüütikute arvates on ettevõttel aga tohutult suur kasvupotentsiaal. Ärpäeva börsiuudised annavad ülevaate Baltikumi suurima maheettevõtte 2018. a majandustulemustest.

Homme, 3. mail toimub Tallinna Lauluväljakul konverents "Vali mahetoit – hea sinule, hea loodusele!"

02.05.19
Konverentsil räägitakse, miks on mahetootmine oluline nii meile kui ka keskkonnale. „Kvaliteediuuringud näitavad, et mahetoit sisaldab rohkem antioksüdante ja vajalikke rasvhappeid. Samuti saame mahetoitu eelistades hoiduda näiteks pestitsiidide ja antibiootikumide jääkidest. Seega toetab mahetoit meie tervist,“ kirjeldas välislektor prof. Ewa Rembialkowska, kes räägib mahetoidu kvaliteedist ja mõjust tervisele.

Idapartnerlusriigid arutasid mahepõllumajanduse arengu üle

30.04.19
25.‒26. aprillil toimus Euroopa Komisjoni idapartnerluspoliitika algatuse raames seminar mahepõllumajandusest. Seitsmendat maaeluteemalist kohtumist võõrustas Maaeluministeerium.

Mahetooted olid Eesti parima toiduaine konkursil võidukad

25.04.19
Eile toimunud Eesti Toiduainetööstuse aastakonverentsil kuulutati välja selle aasta parimad toiduained. Meil on väga hea meel, et kahekümne kuuest auhinnast koguni seitse läksid mahetoodetele!

Mirjam Pikkmets: väikeettevõtluse eelis on paindlikkus

25.04.19
Pärnumaal Oidrema külas elav Mirjam Pikkmets tunneb rõõmu elust maal perekonna keskel ja tööst omaenda asutatud väikeettevõttes – Mätiku Talumeiereis. Mullusel parima mahetoote konkursil tunnustati talumeiereid tiitliga „Parim uus tulija 2018“

Kutse mahekonverentsile "Vali mahetoit - hea sinule, hea loodusele!"

18.04.19
3. mail toimub Tallinnas mahekonverents "Vali mahetoit - hea sinule, hea loodusele!"

Tuhala kullakaevajad toodavad maheväetist

11.04.19
Kui Tuhala külas astuda sisse vanasse karjakastelli hoonesse, tuld mitte kohe põlema klõpsata ja vaikselt kuulatada, siis kostab veider heli. Siin tegutsevad n-ö kullakaevajad.

Ilmus Mahepõllumajanduse Leht

01.04.19
Ilmunud on käesoleva aasta esimene Mahepõllumajanduse Lehe number, kus saab lugeda mahepõllumajanduse ja maheturu arengustest Eestis ja maailmas, mahepõllumajanduse teadsuuringutest jpm.

Maaeluminister allkirjastas määruse, mis võimaldab siiski toetust saada ka alustavatel mahetootjatel

29.03.19
26. märtsil allkirjastas maaeluminister määruse, millekohaselt on 2019. aastal võimalik toetust taotleda ka alustavatel mahetootjatel ning juba tegutsevatel mahetootjatel suurendada toetusalust pinda.

Läänemere-sõbraliku talu konkursi tähtaeg on 31. märts

26.03.19
Eestimaa Looduse Fondi (ELF) 2019. aasta Läänemere-sõbraliku taluniku konkursile kandidaatide esitamise tähtaeg läheneb. Kandideerima on oodatud kõik Eesti põllumajandustootjad ja talunikud, kes kasutavad enda igapäevatöös keskkonnasõbralikke majandamise viise, et vähendada taimetoitainete jõudmist veekogudesse.

Pöördumine maaeluministeeriumi poole: mahetootmise laienemist ei tohi piirata

14.03.19
Maaeluministeerium kavandab käesoleval aastal mitte toetada mahetootmisega alustajaid või mahepõllumajandusmaa suurendamist praeguste mahetootjate poolt. Leiame, et see kava on mahepõllumajanduse edasise arengu seisukohalt lühinägelik. See ei ole ka kooskõlas valitsuse majandusarengu komisjoni poolt kinnitatud mahemajanduse tervikprogrammi eesmärgiga, kus nähakse ette mahepõllumajandusmaa suurenemine 250 000 hektarini aastaks 2021.

Teadlaste äsjane uuring hoiatab taimemürkide koosmõju eest

11.03.19
Eesti Maaülikooli, Ghendi ja Cardiffi ülikooli teadlased tuvastasid värskes uuringus, et põllumajanduses kahjurputukate ja seenhaiguste vastu võitlemiseks kasutatavad mürgid võivad koosmõjus olla arvatust ohtlikumad.