# #

Uudised

Mahetoodangu andmete esitamine 1. veebruariks 2018

15.01.18
Vastavalt põllumajandusministri määruse nr 25 „Mahepõllumajandusliku tootmise nõuded“ tuleb mahetoodangu andmed Põllumajandusametile esitada 1. veebruariks 2018.

Särgava: Mis muutub mahemääruse muutmisega?

03.01.18
Novembri eelviimasel nädalal kiitsid uue Euroopa Liidu mahemääruse heaks EL Nõukogu põllumajanduse erikomitee ja Euroopa parlamendi põllumajanduse ja maaelu arengu komisjon. Järgmisena peavad selle allkirjastama Euroopa parlament ning EL põllumajanduse ja kalanduse nõukogu.

Ilmus teabematerjal "Mahepõllumajandusse sobivate marja- ja puuviljade sordikataloog"

30.12.17
Väljaandes „Mahepõllumajandusse sobivate marja- ja puuviljade sordikataloog“ on koondatud puuvilja- ja marjakultuuride sordid, mida on katsetatud ja uuritud Eesti Maaülikooli Põllumajandus- ja Keskkonnainstituudi Polli aiandusuuringute keskuse sordikollektsioonides. Kõik tutvustatavad sordid sobivad kasvatamiseks maheviljeluses.

Pikendati 5% tavaproteiinsööda kasutamise luba kanadele ja sigadele

22.12.17
Euroopa Komisjon pikendas 31. detsembrini 2018 ELi mahemääruse (EÜ) 889/2008 erandeid, mille kohaselt võib sigade ja kodulindude söötmisel kalendriaastal kasutada kuni 5% tavatootmisest pärit proteiinsööta.

Ilmus Mahepõllumajanduse Leht nr 79

22.12.17
Ilmunud on 2017. aasta viimane Mahepõllumajanduse leht, kust saab põhjalikult lugeda vahekultuuride kasvatamisest, mahekonverentsi kokkuvõtet ja teisi uudiseid.

Ilmus väljaanne Mahepõllumajanduslik seemnekasvatus

21.12.17
Väljaandes "Mahepõllumajanduslik seemnekasvatus" selgitatakse seemnekasvatuse nõudeid ja antakse soovitusi mahepõllumajanduslikuks seemnekasvatuseks peamiste kultuurigruppide kaupa. See on mõeldud põllumajandustootjatele, kes plaanivad alustada mahepõllumajandusliku seemnekasvatusega või juba tegelevad sellega.

Muratsisse plaanitakse mahevähikasvandust

20.12.17
Arendaja soovib Muratsi külasse rajada Eesti esimese mahevesiviljeluse põhimõtteid järgiva vähikasvanduse.

Aasta konsulent 2017 on Jüri Mets

13.12.17
8. detsembril kuulutati Viljandimaal Vana-Võidus aasta konsulendiks 2017 Jüri Mets, kes nõustab ka maheloomakasvatuse valdkonnas

Konverentsi "Mahepõllumajandus ja keskkond" videosalvestus

06.12.17
28. novembril 2017 Eesti Maaülikoolis toimunud konverents "Mahepõllumajandus ja keskkond" on järelvaadatav veebis.

Lihuniku äri: arvukatest veisekasvatajatest esimene avas oma restorani

01.12.17
Selleks et Mõniste vallas mahedalt kasva­tatud lihaveised jõuaksid otse sööjateni, avas Sentafarm Tartu kesklinnas ainulaadse Lihuniku äri.

Selgusid 2017. aasta mahestipendiumi stipendiaadid

30.11.17
​Eesti Maaülikooli Mahekeskus premeeris 28. novembril juba üheksandat korda parimaid maaülikoolis kaitstud mahepõllumajanduse teemaliste lõputööde ja avaldatud artiklite autoreid rahalise stipendiumiga.

Nitraaditundlikul alal hakatakse soodustama mahetootmist

29.11.17
Maaeluministeerium saatis kooskõlastusringile mahepõllumajanduse toetuse määruse muutmise eelnõu, mille üks eesmärke on soodustada mahepõllumajandusmaa osakaalu suurenemist nitraaditundlikul alal.

Mahekonverentsil tutvustakse erinevaid keskkonnahoiu võimalusi

27.11.17
Homme, 28. novembril toimub Eesti Maaülikoolis konverents „Mahepõllumajandus ja keskkond“, mis keskendub keskkonnahoiule ja mahetootmise praktikatele. Otseülekannet saab vaadata aadressil: video.emu.ee

Euroopa Liidu uus mahemäärus vajab ühiseid jõupingutusi

24.11.17
Sel nädalal EL Nõukogu põllumajanduse erikomitee ja Euroopa parlamendi põllumajanduse ja maaelu arengu komisjoni poolt heaks kiidetud uus Euroopa Liidu mahemäärus maheorganisatsioone eesotsas IFOAM EUga väga ei rõõmusta.

Euroopa Liidu uue mahemäärusega astuti suur samm edasi

24.11.17
Uue Euroopa Liidu mahemääruse kiitsid sel nädalal heaks EL Nõukogu põllumajanduse erikomitee ja Euroopa parlamendi põllumajanduse ja maaelu arengu komisjon. Järgmisena peavad selle allkirjastama Euroopa parlament ning EL põllumajanduse ja kalanduse nõukogu.