# #

Uudised

Avatud talude päev saab avalöögi juba sel laupäeval Viljandimaal

21.07.22
Avatud talude päev saab avalöögi juba sel laupäeval Viljandimaal

Kanakasvatus: Äntu mõisa omaniku Lauri Bobrovski kogemuslugu

20.07.22
linnukasvatussektoris täna uutele ettevõtjatele ruumi ja arengupotentsiaali omajagu. Väljakutseks on tootmine üles ehitada selliselt, et muna omahind oleks konkurentsivõimeline. Oma kogemusest räägib Kaja Piirfeldtile Lauri Bobrovski

Mahelinnukasvataja Lauri Bobrovski: mahepõld ei too nälga majja

19.07.22
Lauri Bobrovski kirjutab kuidas ta luges nädala eest ilmunud Maalehe peatoimetaja Hindrek Riikoja arvamust teemal „Mahepõld toob nälja majja“ ning imestas, kuidas saab nii lühinägeliku arvamuse esindaja juhtida Eesti tuntuimat maaelulist nädalalehte.

Mahepõllumajandusettevõtjatele väljastatakse uue kujundusega sertifikaat

11.07.22
Alates 2022. aasta algusest väljastab Põllumajandus- ja Toiduamet (PTA) mahepõllumajandusega tegelevatele ettevõtjatele uuendatud kujunduse ja turvaelementidega tunnustamise otsuseid ehk sertifikaate.

Mahetoitu pakkuvad haridusasutused hakkavad toetust saama

11.07.22
Maaeluminister Urmas Kruuse allkirjastas määruse, mille raames hakatakse toetama lastele mahetoitu pakkuvaid koole ja lasteaedu.

Projekt ALL-ORGANIC loob rahvusvahelise koostöö toel jätkusuutliku toidutootmise agroökoloogia elavate laborite (ALL) võrgustiku edendamaks mitmekesiseid ja vastupidavaid mahetoidusüsteeme

05.07.22
Itaalia põllumajanduse ja toidu uurimise instituudi CREA koordineerimisel läbiviidava projekti eesmärk on, kaasates toidusüsteemi „talust taldrikule“ kõiki osapooli, luua kogemuste, mudelite ja süsteemide toimiv võrgustik, mis suudab toetada mitmekesiste mahetoidusüsteemide arengut.

Algas parima mahetootja ja mahetoote konkurss 2022

20.06.22
Alates 20. juunist saab esitada kandidaate 2022. aasta parima mahetootja ja -toote konkursile. Konkursile „Parim mahetootja 2022“ oodatakse kandidaate kuni 4. juulini ja konkursile „Parim mahetoode 2022“ kuni 19. augustini.

Maaeluministeerium hakkab toetama mahetoitu pakkuvaid haridusasutusi

07.06.22
Maaeluministeerium plaanib tänavu käivitada pilootprojekti, millega toetatakse koole ja lasteaedu, kes pakuvad lastele mahetoitu. Täna, 7. juunil saatis maaeluminister Urmas Kruuse asjakohase määruse eelnõu kooskõlastusringile.

Esimene sparglisaak tuli kuu aega hiljem

26.05.22
Täpselt nädal tagasi neljapäeva hommikul korjas Tartumaal Kõrendusel asuva Erto mahetalu peremees Margo Mansberg tänavuse esimese sparglisaagi. Saak polnud suur, vaid mõni kilogramm, mida esimesed restoranide kliendid maitsta said.

Maaelukomisjon: mahe koolitoit vajab riiklikku toetust

21.05.22
Riigikogu maaelukomisjoni istungil oli tähelepanu keskmes koolieelsete lasteasutuste ja koolide mahetoidu pilootprojekt ning selle riiklik toetamine.

Põllumajandus- ja Toiduamet otsib mahepõllumajanduse nõunikku

13.05.22
Töö sisuks on ettevõtete tunnustamise ja mahepõllumajanduse järelevalve protsesside juhtimine ja arendamine. Kandideerimise tähtaeg on 16. mai 2022

Mahetootmisega jätkata soovijad peavad esitama uue taotluse 17. juuniks

06.05.22
Mai alguse seisuga on Eestis omale mahepõllumajandusliku märgise saanud 2043 mahetootjat. Ettevõtjad, kes soovivad mahepõllumajandusliku tootmisega jätkata ka uuel hooajal peavad vastava sisulise teate Põllumajandus- ja Toiduametile esitama käesoleva aasta 17. juuniks.

Põllumajandusvolinik Janusz Wojciechowski külastas Kiltsimäe mahetalu

28.04.22
Eesti visiidi ajal 25. aprillil külastas Euroopa Komisjoni põllumajandusvolinik Janusz Wojciechowski ka Kiltsimäe mahetalu, mis tegeleb maheköögiviljakasvatusega.

Maakarja piim on juustupiim

26.04.22
Saaremaal Uustla talus on aastakümneid arendatud maakarja ja kiidetud selle põlistõu häid omadusi. Nüüd on noor põlvkond talutöödele õla alla pannud. Uustla talu küüslaugu-grilljuust nimetati 2021. aasta parimaks mahetoiduks, rahva lemmikuks osutus originaal-grilljuust. Taluliit tõstis toimekat noorperet esile parima noortaluniku tiitliga.

Maheliha valik laieneb, kuid on endiselt väga kitsas

31.03.22
Kuigi eestlane on sealiha eelistaja, on mahelihast kõige kättesaadavam hoopis veiseliha ja Kikerikii vahendusel kogub populaarsust ka kanaliha. Mahesealiha peab aga tikutulega taga otsima.