# #

Uudised

Šveits: mahetoodete müük kasvas 2008 aastal 11%

24.05.09
Šveitsis jätkus maheturu kasv jõudsalt ka 2008. aastal ning mahetoodete müük kasvas 11,2% - 1,44 miljardi Šveitsi frangini.

EL peaks maheuuringutesse rohkem investeerima

20.05.09
Nii Euroopa kui ka kogu maailma põllumajandus on silmitsi globaalprobleemidega – kliimamuutused, bioloogilise mitmekesisuse kadu, toiduga kindlustatus ja maarahva migratsioon linnadesse. 2008. aasta lõpus loodud mahepõllumajanduse teadusuuringute tehnoloogiaplatvorm võtab oma esimeses suuremas publikatsioonis Organic Reasearch Vision 2025 kokku võimalusi, kuidas mahetoidu tootmine võiks oluliselt aidata nende probleemide lahendamisel.

Itaalias saab maheaedvilju osta müügiautomaadist

18.05.09
Itaalia koolides ja ettevõtetes on praeguseks 150 müügiautomaati, kust saab osta värskeid maheaedvilju. Tegemist on erakordse pakkumisega, sest mahesalatid ja -puuviljad on müügil tavatoodete hinnaga.

E-Piim hakkab tegema piimapulbrit mahešokolaadi tarvis

14.05.09
Eelmisel nädalal tuli E-Piima Järva-Jaani tehase pulbriliinilt maheda piimapulbri proovipartii. Nüüd on katsepulber laborites, kus uuritakse, kas see vastab mahenõuetele.

Šveits: mahetoodete osakaal toidule tehtavatest kuludest on stabiilselt 5,4%

12.05.09
Majanduskriis ei ole Šveitsis mahetoidu tarbimist vähendanud. Ka 2009. aastal on maheturu osa stabiilselt 5,4%, kinnitab GfK Switzerland uurimus.

Rotermanni kvartalisse tuleb ehe Eesti toidu turg

10.05.09
Sel suvel toob Rotermanni kvartal pealinlasteni eheda Eesti toidu turu. Alates 29. maist on kodumaise toidu sõpradel põhjust seada sammud iganädalaselt neljapäevast laupäevani Rotermanni kvartalisse, kus kella 8-15 majutab kobarkino taga asuv Rotermanni väljak avaturgu. Korraga on kauplemas kuni 20 müüjat. Kui turg ostjate poolt hästi vastu võetakse, on plaanis ka laieneda.

Euroopa Komisjon käivitas konkursi uue ELi mahelogo loomiseks

05.05.09
Mahetoit saab värske kujunduse: Euroopa Komisjoni põllumajanduse ja maaelu arengu peadirektoraat kutsub kõiki Euroopa Liidu 27 liikmesriigi kunsti- ja disainiüliõpilasi osalema üle-euroopalisel mahelogo konkursil. Konkursi peaauhind on miski mida raha eest ei saa: võitjalogo kuulutatakse 2010. aasta juulis kogu Euroopa Liidu mahetoodete ametlikuks logoks. „Uus mahelogo annab ELi mahepõllundussektorile oma identiteedi,“ ütles konkursi eelõhtul Euroopa põllumajanduse ja maaelu volinik Mariann Fischer Boel. „See omakorda aitab kaasa ühtse turu tekkele ja on heaks uudiseks nii tootjatele kui tarbijatele.“

Maheturu Foorum Varssavis

04.05.09
Maheturu Foorum leiab sellel aastal aset 25.-26. maini 2009.

Mahepõllumajanduse Koostöökogu sai täiendust

03.05.09
Mahepõllumajanduse Koostöökogu võttis viimasel kokkusaamisel vastu kaks uut liiget.

PRIA ootab pindala- ja keskkonnatoetusi taotlema

30.04.09
Alates 4. maist ootavad PRIA maakondlikud teenindusbürood ja kliendiportaal e-PRIA vähemalt 17 000 maaharijat ning loomapidajat pindala- ja keskkonnatoetusi taotlema. 15 esineva toetuse hulgas on kolm päris uut ning ka varasemast tuttavate meetmete puhul rakendub uusi reegleid.

Euroopa tavatoit on saastunud pestitsiididega

29.04.09
Euroopa tavapõllumajanduslikult kasvatatud toit on tugevalt saastunud pestitsiidijääkidega.

Michelle Obama rajas maheaia

29.04.09
Ameerika presidendiproua otsustas rajada Valgesse Majja aia, esimesena pärast Eleanor Roosevelt´i, kes tegi seda Teise Maailmasõja võidu tähistamiseks.

Maheturu kasv peaks jätkuma

27.04.09
Globaalmajanduse jahenemise ajal on ka mahetööstuste tulevik ebakindel. Ka 2009. aastal ennustatakse kasvu, kuigi see ilmselt aeglustub majanduskriisist haaratud riikides.

Mahetootjad soovivad ELi uue logo kiiremat kasutuselevõttu

20.04.09
Kuus Euroopa mahepõllumajandusorganisatsiooni, nende seas Saksa Mahetoidu Tootjate Liit (AÖL) saatsid kirja Euroopa Komisjoni Põllumajanduse- ja maaelu arengu üksuse juhatajale Jean-Francois Hulot´le, väljendades soovi ELi mahepõllumajanduse logo kiiremaks kasutuselevõtuks.

Mahepõllumajanduslikku tootmist toetatakse sel aastal 120 miljoni krooniga

10.04.09
2. aprillil allkirjastas põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder mahepõllumajandusliku tootmise toetuse saamiseks määruse, mis võimaldab selle aasta jooksul taotleda toetust kokku 120 miljoni krooni suuruses summas.