# #

Uudised

Tartu lasteaiad liiguvad mahetoidu suunas

18.02.21
Tartu lähistel Ilmatsalu Lepatriinu lasteias on võetud eesmärgiks muuta laste toidulaud võimalikult mahedaks. See on üks näide Tartu linna suuremast plaanist mahetoidu osakaalu lasteaedades ja koolides kasvatada.

17.-19. veebruaril toimub veebis BIOFACH/VIVANESS 2021 eSPECIAL

10.02.21
17.-19. veebruaril toimub veebis maailma suurim mahemess ja kongress BIOFACH/VIVANESS 2021 eSPECIAL. Tutvu programmiga ja osale!

Maheviljakasvatajad kaaluvad arve kokku lüües jätkamise mõttekust

08.02.21
Mullu sai palju räägitud, et maheviljakasvatus ei tasu enam ära ja paljud loobuksid sellest. Nii võttis Maa Elu uurida, mis plaanid teraviljakasvatajatel uuel hooajal peas keerlemas. On ju praegu aeg, mil uue saagi kokkuostjad kasvatajaid läbi helistavad, et saagi koguses ja hinnas kokku leppida.

Endine rahvusvahelise haardega pankur on nüüd parim mahemesinik

03.02.21
OÜ Ehe Mesi omanik Harro Rannamets jättis töö pangas ja katsetab nüüd uusi nippe mahetootmises, lisaks ekspordib mahemett nii Jaapanisse kui Saksamaale.

Mahemesinikke kimbutab keskkonnasaaste ja korjemaade nappus

28.01.21
Kunstlikele väetistele ja taimekaitsevahenditele toetuvas maailmas tekitab mahetootmine tugevaid tundeid. Nõnda sai Novaator pärast mahemee tootmise raskusi puudutanud artikli avaldamist tagasisidet ka sellega tegelevatelt mesinikelt.

Virve Sõber, Tsipe Aavik: pestitsiidide kokteil kahjustab nii inimest kui ka loodust

27.01.21
Pestitsiidide jääke leiti Eestis 2019. aastal kõigist seireprooviidest. Pestitsiidide seire on Eestis juba palju aastaid olnud ebapiisav. Eestis puuduvad piirangud pestitsiidikoguste aja- ja pinnaühiku kohta

Mahepõllumajandusliku toodangu andmed tuleb esitada 1. veebruariks

26.01.21
Mahepõllumajanduse valdkonnas tegelevatel ettevõtjatel tuleb Põllumajandus- ja Toiduametile esitada 2020. aasta andmed 1. veebruariks.

Glüfosaadisaaga jätkub II

25.01.21
II osa. Ka normi piiresse jäävad glüfosaadikogused ohustavad keskkonda ja tervis.

In memoriam Vahur Tõnissoo

20.01.21
Pühapäeval lahkus meie hulgast ootamatult Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse liige Vahur Tõnissoo.

Glüfosaadisaaga jätkub

19.01.21
Hiljutise raporti järgi on Eesti põllumajanduses kasutatavad glüfosaadikogused tavapõllumajandusmaa pindalaühiku kohta Euroopa keskmisest kõrgemad.

Indrek Šeiko peab end rohkem põllumeheks kui kaamerameheks

15.01.21
Elukutseline operaator Indrek Šeiko tegi mõnda aega tagasi elus kannapöörde ja hakkas mahepõllumeheks. See polnudki ehk nii ootamatu, kui esialgu paista võib. Tollase nimega Kehtna kõrgemast põllumajanduskoolist sai ta agronoomi-talujuhi diplomi. Eriala valik oli üsna loomulik, sest ­tema vanemad pidasid talu.

Mida ootavad maal ettevõtlusega tegelevad inimesed uuelt aastalt?

14.01.21
Maa Elu uuris, mis on maaelu valdkondade kõige olulisemad teemad, millega eeloleval aastal tegeleda tuleks ja mida riigilt selleks puhuks oodatakse.

Põllumehed ootavad toetust. Kui palju keegi saab?

12.01.21
Koroona ja tööjõukriisi tõttu kannatanud põllumeestele lubas valitsus 12 miljonit eurot tugiraha. Vana aasta lõpus edastati taotlus Euroopa Komisjonile, sest riigiabi andmiseks tuleb sealt luba saada.

Teravilja väärindamine toob leiva lauale

11.01.21
Põlvamaal Võhandu jõe lähedal Võukülas asub Zerna Ökotalu. Peremees Maidu Konsap võttis noortaluniku toetuse abil talu kümme aastat tagasi üle isa Vellolt, kes oli selle rajanud.

Veebruari alguseks tuleb esitada mahetoodangu andmed uuele ametile

06.01.21
1. jaanuarist 2021 alustas tööd Põllumajandus- ja Toiduamet. Uus amet täidab kõiki Põllumajandusameti ning Veterinaar- ja Toiduameti seniseid ülesandeid, sidudes valdkonnad ühtseks tervikuks. Mahepõllumajandusliku toodangu andmed tuleb esitada Põllumajandus- ja Toiduametile 1. veebruariks 2021.