# #

Uudised

Ekoagros pakub Eesti maheettevõtetele Šveitsi Bio Suisse nõuete kontrollimise teenust

15.06.20
Alates maikuust pakub Leedu kontrollasutus Ekoagros Eesti ettevõtjatele võimalust osta nende käest Šveitsi erastandardi Bio Suisse nõuete kontrollimise teenust.

ÜPP reform: mis saab tingimuslikkusest?

15.06.20
Alex Lotman kirjutab Eestimaa Looduse Fondi maaelublogis uue ÜPP-ga kaasnevast nõuetele vastavuse muutumisest tingimuslikkuseks, kuhu integreeritakse ka osa senisest rohestamisest.

Üleskutse Eesti inimestele, kohalikele omavalitsustele ja riigile

12.06.20
Eesti mahe- ja väiketootja kasvatatud toidu eelistamist tuleks pidada sotsiaalselt sama vastutustundlikuks kui 2+2 reegli järgimist viirusest hoidumisel. Palume teil koos meiega seista Eesti toidujulgeoleku ja meie mahe- ja väiketootjate ellujäämise eest.

Viimastel aastatel on spargel jõudnud nii eestlaste toidulauale kui põllule

10.06.20
Kui veel kaks aastat tagasi oli siinne suurim sparglikasvataja saagi turustamisega hädas, kuna inimesed ei osanud seda köögivilja tarvitada, siis nüüd seda muret pole.

Ilmunud on uus Mahepõllumajanduse Leht nr 88

05.06.20
Uues Mahepõllumajanduse Lehes saab lugeda Euroopa Komisjoni uutest strateegiatest, mis tõstavad esile ka mahepõllumajanduse tähtsust, üleavaadet 2019. a mahetootmise kohta, Kuusiku katsekeskuse mahekatsest jpm huvitavat.

Kuidas viia mahetoit koolidesse? Võrumaa mahetoiduhuvilised jagavad kogemusi

01.06.20
Mahetooraine jõudmine koolide ja lasteaedade köökidesse on Eestis pikalt teemaks olnud. Kuigi paljud huvilised on mahetooraine kasutamisega alustanud, kipuvad algatused aja jooksul soiku jääma. Mida teha, et ideed saaks teoks, ja kuidas tegutsetakse selle nimel Võrumaal, sellest kirjutab Piiriveere Liidri projekti “Mahe ja Muhe” juht Kaja Kesküla.

Euroopa Komisjon võttis vastu uue elurikkuse strateegia ning strateegia „Talust taldrikule“

21.05.20
Mahepõllumajanduse Koostöökogu tunneb heameelt, et Euroopa Komisjon võttis vastu uue elurikkuse strateegia ning strateegia „Talust taldrikule“. Mõlemas dokumendis rõhutatakse eesmärki saavutada Euroopas 25% mahepõllumajanduslikku maad aastaks 2030.

MAHETOOTMISEGA JÄTKAJAD SAAVAD ESITADA ANDMEID 15. JUUNINI

08.05.20
Mahepõllumajandusliku taimekasvatusega, sh mitteharitavatelt aladelt taimede või seente korjamisega, seemne ja paljundusmaterjali tootmise, ettevalmistamise ja turuleviimisega, loomakasvatuse ja mesindusega jätkavad tootjad peavad Põllumajandusametile 15. juuniks esitama oma tootmise andmed ja tasuma riigilõivu.

Olulisemad mahetoetusega seotud muudatused 2020. aastal

05.05.20
2020. aastal on seoses mahetoetusega mitmeid muudatusi. Peamine neist see, et ei saa võtta uut 5-aastast mahetoetuse (MAH) kohustust ega suurendada olemasolevat kohustust.

Ilmus ülevaade mahepõllumajandusest Eestis 2019. a

30.04.20
Ilmus iga-aastane ülevaade Eesti mahepõllumajanduse kohta. Nii mahetootmise pinnad kui ka mahetootjate arv kasvasid ka 2019. aastal.

Kolotsi juustugurmee paari argise lisandiga

30.04.20
Kolotsi mahetalu kitsed hoiavad elu tasakaalus - kui ajad on valitseva viiruse tõttu segasemast segased, kinkisid nemad oma pererahvale muretu poegimisaja. “Nagu kellavärk! Kõik talled sündisid hommikul kella 9-11 vahel, ei mingit öösiti laudas käimist,” rõõmustab talu perenaine Merle Leibur. Kitsetited on nunnumast nunnumad, hea tuju tekitajad.

Üleskutse Eesti rahvale: eelistage kohalikku toitu!

29.04.20
Olukorras, kus majandus on ebastabiilne ning toidujulgeolek on muutunud väga oluliseks märksõnaks, teevad kodumaised väiketöötlejad ja talunikud ühispöördumise Eesti rahvale kutsudes üles tarbima kohalikku toitu.

Tallinna tipprestoran pani väiketootjate toetuseks kiirelt püsti oma taluturu, mis varustab toiduga juba sadat perekonda nädalas

28.04.20
Restorani Leib omanike algatusel aprilli algusest tegevust alustanud veebipõhine taluturg Talust Koju vahendab umbes 15 kohaliku tootja toodangut ja on paari nädalaga väga populaarseks saanud.

PMK õppevideo: Kuidas tõrjuda umbrohte maheteraviljade kasvatamisel külvikorras

14.04.20
Valmis õppefilm "Kuidas tõrjuda umbrohte maheteraviljade kasvatamisel külvikorras" Kuusiku katsekeskuse kompleksuuringu alusel. Film käsitleb umbrohutõrjet eelkõige mahetootmise seisukohalt, kuid filmis näidatavad tõrjevõtted on samavõrd kasutatavad ka tavatootmisel.

Parim lihaveisekasvataja Andres Vaan: mulle meeldib luua käegakatsutavat väärtust

14.04.20
Maaelu Edendamise Sihtasutuse poolt Eesti parimaks lihaveisekasvatajaks nimetatud Pärnumaal asuva Topi Mõisa juht Andres Vaan tunnistab, et tiitli võitmine oli ootamatu, aga tekitab hea tunde, kui märgatakse ja tunnustatakse.