# #

Uudised

Põllumajanduskoda selgitab uuringuga välja põuakahjude ulatuse

16.08.18
Tänavune kevad ja suvi on olnud erakordselt soojad ja kuivad. Põud on vähem või rohkem kimbutanud kogu Eestit. Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda korraldab kuni 24. augustini Eesti taime- ja loomakasvatajate küsitluse, et anda põuakahjudele täpsem hinnang.

Koolitused mahetootjatele

13.08.18
Käesoleval aastal korraldavad Eesti Maaülikool, Eesti Mahepõllumajanduse Sihtasutus, Ökoloogiliste Tehnoloogiate Keskus ja Eesti Maaülikooli Mahekeskus veel mitmeid mahetaime- ja loomakasvatuse teemalisi infopäevi mahetootjatele. Kõik infopäevad lähevad arvesse mahetootmise toetuse kohustusliku koolitusena

Maheviljeluse huvilised kohtusid ETKI esitluspäeval

12.08.18
6. ja 12. juulil toimusid Eesti Taimekasvatuse Instituudi (ETKI) Jõgeva osakonnas teraviljasortide ja agrotehnika esitluspäevad maheviljeluse huvilistele.

Keemiafirma peab maksma vähihaigele 250 miljonit eurot

11.08.18
California kohus otsustas eile, et rahvusvahelisel agrokeemiaettevõttel Monsanto tuleb maksta üle 250 miljoni euro suuruse kahjutasu vähki haigestunud mehele, sest ei hoiatanud umbrohutõrjevahendi Roundup vähki tekitava toime eest.

Sakslane ehitas vanast sigalast kanala ja pääses esimesena Eestist mahemunadega Rimi lettidele

10.08.18
Nelja aasta eest Võnnu mahetalus kanakasvatusega alustanud von Mollerid lõid käed Rimiga.

Tahad võimaldada oma beebile parimat toitu? Uued vitamiinidest pungil beebipüreed aitavad selle eest hoolt kanda!

07.08.18
2018. aasta veebruaris alustasid kaks toimekat naist — põline saarlane Kaia Sink ning praeguseks juba kaheksa aastat saarlane Annika Vestel — saaremaise lastetoidu brändiga BabyCool. Nüüd räägivadki naised lähemalt, kuidas kõik alguse sai ning milles seisneb nende toodete erilisus.

Välisturu nõudlus Eesti puhtast loodusest korjatud taimede järele on lõputu

05.08.18
Konkursil "Aasta põllumees" osaleb ka MK Loodusravi OÜ, kes tegeleb maheravimtaimede kasvatamisega.

Lambasõnnik tõstab mahetatra saagikust

05.08.18
Eesti ühes suuremas tatart kasvatavas Tõrvaaugu mahetalus on ilus aeg, sest põllud õitsevad. Augusti keskpaigast tuleb hakata aga usinalt saaki koristama.

Tartu Ülikooli teadlased aitasid avastada mullas käiva globaalse sõja

04.08.18
Mullas käib sõda, näitab esimene üleilmne mullagenoomika uuring. Seente ja bakterite vahelisest madistamisest ning selle tundma õppimisest võib tulu tõusta nii põllumeestele kui ka ravimitööstusele.

Avatud talude päeval osaleb üle 50 mahetootja ja -töötleja

18.07.18
Kõige rohkem on osalejaid on Saaremaalt, Lääne-Virumaalt ja Pärnumaalt. Mahetalud on 22. juulil avatud kell 10.00–17.00

Eesti Läänemere-sõbralik talunik on Viljar Veidenberg Pajumäe talust

12.07.18
Selle aasta Läänemere-sõbraliku taluniku konkursi võitis Eestis Pajumäe talu peremees Viljar Veidenberg Viljandimaalt. Konkursi võidu tõi pidevalt keskkonnasäästule mõtlev lähenemine, eeskujulikult läbi mõeldud toitaineringlus ning innovaatiline ressursikasutus vastavatud uues meiereis.

Eestis esineb maailma mõjukamaid mahepõllumajanduse aktiviste dr Vandana Shiva

09.07.18
11. juulil esineb Harjumaal Lilleorus toimuval kestliku arengu konverentsil “Teadlike kogukondade tarkus” maailma mõjukamaid naisi dr Vandana Shiva – teadlane, kes on tuntust kogunud GMO vastase võitluse ning mahepõllunduse, naiste õiguste ja kohalike kogukondade tulise eestkõnelejana.

Uued uudised Mahepõllumajanduse Lehes nr 81

30.06.18
Ilmunud on uus Mahepõllumajanduse Leht, kus kirjutatakse mitmest maheteemalisest konverentsist, mahetoitlustamisest, uutest investeeringutest jpm huvitavat.

Mätiku talus valmis mahetootmise robotlüpsilaut

29.06.18
​Pärnumaal asuvas Mätiku talus valmis Eesti esimene spetsiaalselt mahetootmiseks ehitatud uus robotlüpsilaut 300 loomale, maksumusega 1,5 miljonit eurot. Projekti aitasid rahastada Luminor ja Maaelu Edendamise Sihtasutus. Laut on saanud ka investeeringutoetust PRIA vahendusel.

Keelatud ained maheviljas: üks rikkuja seab kahtluse alla kogu Eesti mahekasvatuse

29.06.18
Mida suurem on mahe- ja tavavilja hinnavahe, seda kõrgemaks kasvab oht, et kokku ostetud mahevilja sekka võib sattuda midagi keelatut – see toob suure rahalise kahju, sest rikutud maheviljapartiid saab müüa kordi odavama tavavilja hinnaga, teisalt võib olla raske süüdlast välja selgitada ja lahendust otsitakse kuid.