# #

Uudised

Ühistu koondab maheviljakasvatajaid

02.02.18
​Ida-Virumaal Avinurme aleviku piiril Maetsma külas asuv Wiru Vili TÜ koondab mahevilja kasvatajaid ja on võtnud eesmärgiks mahepõllumajandust laiemalt propageerida.

Mahetoidu Leht Postimehes

30.01.18
Esmaspäeval ilmus Postimehe vahelehena Mahetoidu Leht, kus saab lugeda uudiseid mahepõllumajanduse arengust Eestis ja mujal.

Oodatakse kandidaate Läänemere-sõbraliku taluniku konkursile

26.01.18
Kutsume Läänemere-sõbraliku taluniku konkursile kandidaate esitama või kandideerima. Kandidaadiks sobivad Eesti põllumajandustootjad/talunikud, kes on võtnud kasutusele häid ja uuenduslikke praktikaid selleks, et vähendada taimetoitainete veekogudesse, sh Läänemerre kandumist. Tiitliga kaasneb rahaline toetus.

Latika talus ei hoita mune ühes korvis

26.01.18
Mahetalunikuna nullist alustades on võimalik hakkama saada, kuid tööd ja tegemised tuleb hästi läbi mõelda ning tulusid-kulusid hoolega kaaluda.

Mahetoodete ja -teenuste ekspordi edendamiseks tehakse järjepidevat tööd

25.01.18
Eile, 24. jaanuaril toimus Maaeluministeeriumis mahemajanduse tervikprogrammi nõukoja istung, kus tehti kokkuvõtted 2017. aastal tehtust, tutvustati mahemajanduse tervikprogrammi programmdokumenti ja lepiti kokku edasistes tegevustes.

Miks eelistada mahetoitu?

18.01.18
Vaata kahte uut videot ja loe, miks eelistada mahetoitu.

Mahetoodangu andmete esitamine 1. veebruariks 2018

15.01.18
Vastavalt põllumajandusministri määruse nr 25 „Mahepõllumajandusliku tootmise nõuded“ tuleb mahetoodangu andmed Põllumajandusametile esitada 1. veebruariks 2018.

Särgava: Mis muutub mahemääruse muutmisega?

03.01.18
Novembri eelviimasel nädalal kiitsid uue Euroopa Liidu mahemääruse heaks EL Nõukogu põllumajanduse erikomitee ja Euroopa parlamendi põllumajanduse ja maaelu arengu komisjon. Järgmisena peavad selle allkirjastama Euroopa parlament ning EL põllumajanduse ja kalanduse nõukogu.

Ilmus teabematerjal "Mahepõllumajandusse sobivate marja- ja puuviljade sordikataloog"

30.12.17
Väljaandes „Mahepõllumajandusse sobivate marja- ja puuviljade sordikataloog“ on koondatud puuvilja- ja marjakultuuride sordid, mida on katsetatud ja uuritud Eesti Maaülikooli Põllumajandus- ja Keskkonnainstituudi Polli aiandusuuringute keskuse sordikollektsioonides. Kõik tutvustatavad sordid sobivad kasvatamiseks maheviljeluses.

Pikendati 5% tavaproteiinsööda kasutamise luba kanadele ja sigadele

22.12.17
Euroopa Komisjon pikendas 31. detsembrini 2018 ELi mahemääruse (EÜ) 889/2008 erandeid, mille kohaselt võib sigade ja kodulindude söötmisel kalendriaastal kasutada kuni 5% tavatootmisest pärit proteiinsööta.

Ilmus Mahepõllumajanduse Leht nr 79

22.12.17
Ilmunud on 2017. aasta viimane Mahepõllumajanduse leht, kust saab põhjalikult lugeda vahekultuuride kasvatamisest, mahekonverentsi kokkuvõtet ja teisi uudiseid.

Ilmus väljaanne Mahepõllumajanduslik seemnekasvatus

21.12.17
Väljaandes "Mahepõllumajanduslik seemnekasvatus" selgitatakse seemnekasvatuse nõudeid ja antakse soovitusi mahepõllumajanduslikuks seemnekasvatuseks peamiste kultuurigruppide kaupa. See on mõeldud põllumajandustootjatele, kes plaanivad alustada mahepõllumajandusliku seemnekasvatusega või juba tegelevad sellega.

Muratsisse plaanitakse mahevähikasvandust

20.12.17
Arendaja soovib Muratsi külasse rajada Eesti esimese mahevesiviljeluse põhimõtteid järgiva vähikasvanduse.

Aasta konsulent 2017 on Jüri Mets

13.12.17
8. detsembril kuulutati Viljandimaal Vana-Võidus aasta konsulendiks 2017 Jüri Mets, kes nõustab ka maheloomakasvatuse valdkonnas

Konverentsi "Mahepõllumajandus ja keskkond" videosalvestus

06.12.17
28. novembril 2017 Eesti Maaülikoolis toimunud konverents "Mahepõllumajandus ja keskkond" on järelvaadatav veebis.