# #

Uudised

Mahetoodete eelistamine kasvab aja jooksul

03.11.17
Kui inimesed on juba hakanud mahetooteid tarbima, siis nad suure tõenäosusega enam tavatoodete juurde tagasi ei pöördu. Sellisele tulemusele jõudsid Taani teadlased.

Üle miljoni soomlase ostab mahetoitu korra nädalas

29.10.17
Mahetoidu müük kasvab Soomes jõuliselt. Värske tarbijauuring näitab, et üle miljoni soomlase ostab mahetooteid iga nädal.

Hollandi teadlased: glüfosaadi kasutusloa pikendamine pole mõistlik

21.10.17
Glüfosaadi kui umbrohutõrjevahendi kasutamist ja selle kasutusloa pikendamist on palju arutatud. Ka meil Euroopas kõige enam kasutatava umbrohutõrjevahendi kasutusloa pikendamise üle käivad praegu arutelud.

Rahvaalgatus 'Keelustame Eestis GMO-kultuuride kasvatamise' ootab allkirju 24. oktoobrini

20.10.17
GMOde kasvatamine Eestis tuleb keelustada, nii nagu seda on deklareerinud juba 19 EL riiki. GMOde kasvatamine on liiga ohtlik mäng meie laste tuleviku ja keskkonna tervise arvelt, selge oht ja risk Eesti mahepõllumajanduse arengule.

Juhan Särgava: Saad palju annad

16.10.17
Uurisime Saidafarmi juhilt Juhan Särgavalt, milline poliitika tagaks tema, kui praktiku, arvates mahetootmise arengu.

Päikest püüdes mahedalt edasi

10.10.17
Maal on palju ettevõtteid, mille tegevuse südames on lähestikku mitmed tootmis- ja abihooned, ümber metsariba nagu piir ja kaitsev müür. Üks selliseid on Raikküla vallas Lipa külas asuv Malmi talu, kus tegutseb osaühing Pajo Saeveski ja OÜ Pajo Ranch.

Mahevili on mullusest veerandi võrra kallim

06.10.17
Maheviljelejad kasvatavad kõige meelsamini kaera, suurim tava- ja mahevilja hinnavahe on aga hoopis rapsil.

Eesti esimene tõeline Lihuniku äri asub Tartus

05.10.17
Tartu kesklinnas kevadel uksed avanud Lihuniku äri on ainulaadse kontseptsiooniga kauplus-restoran, millesarnast ei leia Balti- ega Põhjamaadest. Lihuniku äri müüb parimat maherohumaa veiseliha, mida kasvatatakse siinsamas Eestis asuvates farmides.

Euroopas hävineb iga päev kolm ruutkilomeetrit mulda

01.10.17
Maailma rahvastiku kasv, suurenev nõudlus toidu järele ja konkurents maa kasutamise pärast paneb mullad aina suurema surve alla. Armastame rääkida loodus-, looma- või puude kaitsest, kuid tavaliselt ei mõtle me sarnaselt mullast. Samas on muld meie planeedi üks olulisemaid loodusvarasid, mille ökoloogilist tähtsust on seni alahinnatud, kirjutab maaeluministeeriumi põllumajanduskeskkonna büroo peaspetsialist Madli Karjatse.

Uued huvitavad uudised Mahepõllumajanduse Lehes

30.09.17
Uues Mahepõllumajanduse Lehes saab lugeda selle aasta parimatest mahetootjatest ja -toodetest, Euroopa mahekongressist jt huvitavatest teemadest.

Herbaatika – väega taimetarkus

25.09.17
Eesti esimene taimetarkuse kool alustab oktoobris 2017 oma viiendat õppeaastat. Herbaatika ja Holistilise Fütoteraapia Kool alustab vastuvõttu kahele õppekavale.

Mahepõllu­majanduse registri pidamise põhimäärus muutub

19.09.17
Vabariigi Valitsus võttis eile vastu otsuse muuta mahepõllumajanduse registri pidamise põhimäärust. Määruse muutmise peamine eesmärk on seda ajakohastada ning viia see vastavusse kehtiva mahepõllumajanduse seadusega.

EESTI TOIDU KUU: Parim mahetoode 2017 on verivorst

17.09.17
Maaeluministeeriumi tellimusel korraldatud konkursside parimad on selgunud. Eesti parim mahetootja 2017 on Lauri-Jaani OÜ Läänemaalt. Parim mahetoode 2017 on SirLoin OÜ valmistatud verivorst. Vabaõhumuuseumi leivapäeva külastajad valisid oma lemmikuks Biomenu OÜ prantsuse šokolaadikoogi.

Eesti toidu kuu: Pühapäeval kuulutatakse välja parim mahetootja ja -toode

14.09.17
Pühapäeval, 17. septembril Eesti Vabaõhumuuseumis toimuval leivapäeval selguvad konkursside „Parim mahetootja 2017“ ja „Parim mahetoode 2017“ võitjad. Leivapäeva külastajad saavad valida ka oma lemmikmahetoote.

Mahemajanduse tervikprogramm põimib Eesti eelised ühtseks tervikuks

12.09.17
Vastutustundlikku tootmist ja tooteid, sh ka mahetootmist ja -toitu hinnatakse Eestis ja Euroopa Liidus aina enam.