# #

Uudised

Huvitavat lugemist uues Mahepõllumajanduse Lehes

03.04.17
Ilmunud on selle aasta esimene Mahepõllumajanduse Leht.

Maheklaster hakkab mahetaimekasvatust teaduslike meetoditega arendama

30.03.17
27. märtsil toimunud Maheklastri koosolekul käivitati nelja-aastane projekt „Innovatsioon mahetaimekasvatuses“, millega otsitakse kergesti rakendatavaid uudseid ja soodsaid tootmistehnoloogiaid, mis aitaksid suurendada saagikust ja tõstaksid tootmise efektiivsust.

Biomarket lubab ahjusooje pirukaid, puhast loodust ja eksootikat!

27.03.17
Biomarket on juhtiv ökotoodete jae- ja hulgimüüja Eestis. Looduspoe pühendunud kollektiivi sooviks on muuta ökokaup kõigile kättesaadavaks, igapäevaseks ja loomulikuks. Peagi avatavale Balti Jaama turule suundub Biomarket rikkaliku tootevaliku ja positiivsete ootustega.

Linnugripi ohuga seotud piirangute tõttu võivad ka mahetootjad kodulinde sisetingimustes pidada

24.03.17
Veterinaar- ja Toiduamet andis välja otsuse, millega keelatakse alates 1. aprillist 2017 Eesti Vabariigi territooriumil põllumajanduslindude ja teiste tehistingimustes peetavate lindude pidamine välitingimustes.

Valmis Eesti esimene mahealade kaardirakendus

23.03.17
Maa-ameti, Põllumajandusameti ja Organic Estonia koostöös valmis Eesti esimene mahealade kaardirakendus. Uus kaardirakendus pakub mugava võimaluse täpsemalt näha, millised meie põllumajandusalad on mahedad ja kus on võimalik korjata mahesaadusi.

Eesti Parima Toiduaine konkursil pälvis tunnustuse mahetoode

17.03.17
Eesti Parima Toiduaine konkursil pälvis Salvesti Põnni ökoloogiline maasikasmuuti hõbemärgi koos tiitliga Parim Toit Lastele.

Maaeluministeeriumi kliendiportaali lisandusid uued e-teenused mahetootjatele

16.03.17
Maaeluministeeriumi kliendiportaali lisandusid uued e-teenused mahetootjatele. Mahepõllumajandusettevõtte tunnustamise ja mahetootmisega jätkamise taotlusi saab nüüd Põllumajandusametile esitada kiirelt ja mugavalt läbi Maaeluministeeriumi kliendiportaali.

17 halli varjundit: kas mahetootmine on tavatootmisest keskkonnasõbralikum?

13.03.17
Kuigi mahetoit ja -põllundus seostub ilmselt paljudele automaatselt keskkonnasõbralikuma tootmise ja täisväärtusliku toiduga, sõltuvad nende voorused rangelt kontekstist, selgub kõiki teemakohaseid vaheanalüüse hõlmanud suuruuringust.

Märtsist tuleb kasutusse toitlustajate ökomärk

27.02.17
Maaeluminister Tarmo Tamm allkirjastas määruse, millega võetakse kasutusele spetsiaalselt toitlustajatele mõeldud ökomärk mahetooraine kasutamisele viitamiseks. Ökomärgiga luuakse toitlustajatele lihtsustatud võimalus tarbijate teavitamiseks, et soodustada mahetooraine kasutamist toitlustusettevõtetes.

Maheturu maht kasvas 2015. aastal kogu maailmas 76 miljardi euroni

15.02.17
Maailmas oli 2015. aastal kokku ligi 51 miljonit hektarit mahemaad ja maheturu maht kasvas ligikaudu 76 miljardi euroni. Mahepõllumajandusega tegeleti 179 riigis, kõige rohkem mahetootjaid registreeriti Indias. Kõige rohkem kulutati inimese kohta mahetoodangule Šveitsis – 262 eurot.

Valitsus toetab mahemajanduse programmi käivitamist

09.02.17
Valitsus toetas maaeluminister Tarmo Tamme ettepanekut käivitada mahemajanduse tervikprogramm. Maaeluministeerium peab koostöös majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumiga ning keskkonnaministeeriumiga leidma 1. maiks 2017 mahemajanduse programmi rahastamisvõimalused ja koostöövormi.

Mahetoetuse 2016 ühikumäärasid vähendati ligi 4%

09.02.17
10. veebruaril määratakse mahetootmisele ülemineku ning mahetootmisega jätkamise toetused.

Mahetootjad katsetavad Enefixi põlevkivituhast tehtud mullaparendajat

08.02.17
Selle aasta alguses sõlmisid Mahetootjate Nõu- ja Jõukoda ja Eesti Energia kokkulepe põletatud põlevkivist mullaparendaja Enefix katsetamiseks mahepõllumajanduses.

Kui muudaks Eesti tervikuna mahemaaks?

05.02.17
Idee muuta Eesti mahemaaks puudutab lisaks mahetoitu tootvale põllumajandusele veel paljusid teisi elualasid ökoturismist farmaatsiatööstuseni välja. Organic Estonia programmi jõustamine peaks märgatavalt kasvatama Eesti mahetoodangu eksporti ja looma sadu uusi töökohti.

Euroopa Komisjon algatas avaliku konsultatsiooni EL ühise põllumajanduspoliitika tuleviku teemal

03.02.17
Euroopa Komisjon algatas täna, 2. veebruaril kolmekuulise avaliku konsultatsiooni Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika tuleviku üle pärast aastat 2020, mil lõpeb praegune eelarveperiood. Maaeluminister Tarmo Tamm kutsub kõiki põllumajandussektori huvigruppe konsultatsioonis aktiivselt osalema.