# #

Uudised

Algab 2015. aasta parima mahetootja ja -toote konkurss

29.05.15
Alates 29. maist saab esitada kandidaate konkurssidele „Parim mahetootja 2015“ ja „Parim mahetoode 2015“. Konkursside eesmärk on tunnustada parimaid mahetootjaid ja -tooteid ning tutvustada neid avalikkusele.

Poelettidele jõuab esimene mahe täissuitsuvorst

28.05.15
Mahelihatoodete tootmisega tegelev Sirloin OÜ tõi Eesti turule esimese maheda täissuitsuvorsti ning täiendas Eesti Parima Toiduaine konkursil äramärgitud Vinnuka mahelihasnäkkide sarja Mesise Kadaka maitsega.

Õiged naabrid aitavad puhtal toidul kasvada

21.05.15
Ehkki toidutaimede kasvatamine mahedalt võib tunduda aiapidajale keerukas teadus, on hulk häid soovitusi, kuidas kahjurid, taimehaigused ja umbrohi looduse enda abiga põllukultuuridest eemal hoida.

«See ongi päris elu!»

19.05.15
Mida kõike leidub ühes kompostiks muutunud lambasõnniku hunnikus! Ainuüksi silmaga nähtavat on nii palju, et läinud nädalal Latika mahetalu külastanud Tamme gümnaasiumi teise klassi lastest igaüks võis midagi uut avastada.

Eesti mahetootjad ja parimad kokad arutasid koostöövõimalusi

08.05.15
Juba mõnda aega on tähelepanelikud kliendid märganud, et mitmetes paremates restoranides on mõne tooraine juures märge, kust talust või ettevõttest see pärit on. Sageli on tegu just maheettevõtetega.

Mahetoitu pakub Eestis 20 toitlustusettevõtet

06.05.15
Ligi 16 protsenti põllumajandusmaast majandatakse Eestis mahedalt. Mahepõllumajandusega tegelevaid ettevõtteid on üle 1500 ning mahetoitu pakkuvaid söögikohti 20.

Öko müüb ülihästi: maheda tööstuse kasum suurenes aastaga hüppeliselt

05.05.15
Märjamaa lihatööstus valmistab muu hulgas ma­hetooteid: hakkliha, fileed ja karbonaadi. Müük kasvas aastaga hüppeliselt.

Krõpsutootja kirjeldab elu maal: aasta jooksul käis mind kontrollimas 22 VTA inspektorit

04.05.15
Võrumaal mahedaid marjakrõpse, mahla ja moosi tootva Taarapõllu talu peremehe Edgar Koltsi värvikas kirjeldus väikeettevõtja tragikoomilisest elust pani toiduliidu aastakonverentsil saalitäie kuulajaid pisarateni naerma ja pakkus tõsist konkurentsi püstijalakomöödia vallas.

OÜ Loodusvägi toob esmakordselt Eestis poelettidele ökosmuutid

04.05.15
Alates 6ndast maist jõuavad esmakordselt Eestis poelettidele ökosmuutid. Müügile tuleb kolme sorti mahesmuutisid: maasika-banaani, mango-apelsini-passionvilja ning õuna-mustika-jõhvika smuutid.

Maaelu arengukava panustab mahepõllumajandusse 92,2 miljonit eurot

04.05.15
Maaeluminister Urmas Kruuse allkirjastas Eesti maaelu arengukava 2014–2020 raames mahepõllumajanduse toetuse määruse, millega said selgeks mahepõllumajandusele üleminekuks ning mahepõllumajandusega jätkamiseks antavate toetuste tingimused.

Parim maakarjakasvataja on Liia Sooäär Saaremaalt

28.04.15
Uustla talu perenaine Liia Sooäär Kaarma vallast Saaremaalt pälvis Eesti Maakarja Kasvatajate Seltsi (EK Seltsi) kõrgeima tiitli –hõbekarika.

Taluperenaine: kolme lehmaga elab ära küll!

23.04.15
Need, kes ütlevad, et mõne lehmaga ei saa ära elada, teevad liiga vähe tooteid, sest praeguse piimahinnaga ei ela loomulikult ära,” ütles Pärnumaal asuva Sepa mahetalu perenaine Nele Tamm.

Kuressaare Rimi võttis müüki väiketootjate kauba

21.04.15
Kuressaarest sai esimene linn väljaspool Tallinna, kus koostöös osaühinguga Talu Toidab avati Rimi kaupluses kohalike väiketootjate toidukaupu pakkuv müügiala.

Parima lihaveisekasvataja sõbralikud maheveised

21.04.15
Kohtusime Reet ja Targo Pikkmetsaga vihmasel reedehommikul kolme šaroleepulli sulu juures, kui perekond asutas end just loomi söötma. „Kas sa traktoriga oled varem sõitnud,“ küsis Reet. Targo lõi traktorikabiinis väikese kõrvalistuja istme lahti ning intervjuu lõpuks maiustasid väiksemad ja suuremad lihaveised juba mahereeglitele vastavalt valmistatud siloga.

Kalamatsi meierei katsetab uusi maitseid

09.04.15
Järvamaal Esna külas tegutsev Eesti esimene tunnustatud kitsepiimameierei tuleb kevadel turule uute juustudega. „Liigume lihtsamatest keerulisemate poole ja tahame täiesti uusi maitseid pakkuda," lubab meierei perenaine Aita Raudkivi