# #

Uudised

Sobivast saarekesest saab uus peenramaa

12.09.13
«Ühel pool on täitepinnas, teisel pool on kaitsealused taimed – me oleme siin nagu saare peal,» viipas MTÜ Tartu Maheaed algataja Avo Rosenvald uuel hektarisuurusel peenramaal seistes.

Mahepõllumajanduse saagid ületavad peagi tavaviljeluse omi

10.09.13
Kuigi praegu on maheviljeluses saak tavaviljelusega võrreldes tunduvalt väiksem, väidab Eesti taimekasvatuse instituudi seemnekasvatuse vanemagronoom Margus Ess, et peagi on olukord vastupidine.

Maaülikooli mahepärastlõuna

03.09.13
Eesti Maaülikool kutsub neljapäeval, 5. septembril algusega kell 15.00 kõiki huvilisi Mahekeskusesse Tõnissoni aeda mahepärastlõunale.

Mahepõllumajandus saab uue arengukava

29.08.13
Põllumajandusministeerium hakkab koostama mahepõllumajanduse arengukava aastateks 2014-2020. Uus arengukava keskendub mahepõllumajandussaaduste paremale kättesaadavusele.

Tervise Kodu Kool seob looduse tundmise kunsti ettevõtlusega

29.08.13
Tervise Kodu Kool loob võimaluse omamaise maagilise loodustunnetuse mõistmiseks ja loovaks kasutamiseks omapärase ettevõtluse arendamisel ja identiteedi loomisel.

Kevvai: sööme arvatust mahedamalt

28.08.13
Kui tarbijauuringud näitavad, et vaid alla protsendi Eestis tarbitavast toidust on mahetoodang, siis tegelikult on meie toidulaud arvatavast oluliselt mahedam. Eesti mahepõllumajandus on võrreldes tavapõllumajandusega väga noor ja sellest tulenevad mõned meie kasvuraskused.

Mahetoetused lähtugu avalikust huvist

28.08.13
Toodetud mahetoodangu mahedana turulejõudmisel on mitu takistust, mida ei saa lahendada vaid tootjad ise. Ei saa eeldada, et mahetootjad ise rajavad ka kogu töötlemise, kirjutab tulundusühistu Eesti Mahe juht Tiia Klein.

Saidafarm pälvis rahvusvahelise Läänemere-sõbraliku talu tiitli

27.08.13
Täna avalikustati Helsingis 2013. aasta Läänemere-sõbralik põllumajandustootja, kelleks osutus Juhan Särgava juhitav OÜ Saidafarm Harjumaalt.

Kuidas jagada õiglaselt 936 miljonit eurot?

26.08.13
Maaelu rahastamiskava koostades on püütud arvestada viljakasvatajate, seakasvatajate, aednike ja paljude teistega. Vanasõna aga ütleb, et mida rohkem koeri, seda lahjem lake. Nii ongi üldkokkuvõttes enamiku toetuste summad vähenenud.

Laupäeval toimub mahetoidu päev ja laat Palu mahetalus Viljandimaal

22.08.13
Sel laupäeval, 24. augustil kell 11.00 oodatakse kõiki huvilisi Viljandimaal Tarvastu vallas Mõnnaste külas asuvasse Palu mahetallu, kus saab tutvuda mahetalu tegemistega ja süüa maitsvat mahetoitu.

Silvia Lotman: põllumajandustoetusi tuleb rohkem anda mahetootmisele

21.08.13
Põllumajandustoetusi tuleb rohkem suunata elurikkuse säilitamiseks ja mahetootmiseks, leiab tänases online-väitluses Eestimaa Looduse Fondi juhatuse esimees Silvia Lotman. Tartumaa Põllumeeste Liidu esimees Jaan Sõrra kaitseb vastupidist seisukohta.

OÜ Loodusvägi tõi turule uudse toortoidu seeria

20.08.13
Kodumaiste mahetoodete väljaarendamisele, tootmisele ja turustamisele pühendunud OÜ Loodusvägi tõi turule uudse toortoidu seeria.

Eesti Põllumeeste Keskliidu presidendina jätkab mahetootja Juhan Särgava

16.08.13
Teisipäeval 13. augustil toimus Paide Kultuurikeskuses Eesti Põllumeeste Keskliidu Suurkogu, kus järgnevaks 3 aastaks valiti Põllumeeste Keskliidu Presidendiks praegune president mahetootja ja Saidafarmi juht Juhan Särgava.

Mahetootjaid ühendav Eesti Mahe tähistas 10. sünnipäeva

12.08.13
Mahetootjaid koondav tulundusühistu Eesti Mahe alustas mahetoodete müügiga 2003. aastal 35 asutajaliikmega. Tänaseks on liikmeid 93 ning Eesti Mahe turustatavaid tooteid võib leida rohkem kui 170 müügikohast üle Eesti. Viimase viie aastaga kasvas Eesti Mahe käive rohkem kui 5 korda. Suure osa on sellesse andnud müügi laienemine kaupluskettidesse.

Piimaautomaadid olid mitu päeva tühjad

08.08.13
Juuli lõpul, mõned päevad enne seda, kui Selveritesse pandud toorpiimaautomaatide avamisest möödus aasta, jäid automaadid korraga kolmeks päevaks tühjaks ja müük seiskus. Ema ja väikese õega Tallinnas Tondi Selveris ostukäru täitev 8aastane Kristo Kadakas ütleb, et on varem automaadi toorpiima joonud ja see on maitsenud väga hästi. "See meeldib mulle natuke rohkem kui tavaline, sest see on rammusam," arvab poiss.