# #

Uudised

Kust saab kuusesiirupit ja seenejahu? Ikka ökopoest

14.09.09
Poolteist aastat säiliv hullmagus nektarijook või naturaalne puuviljamahl Võrumaalt? Imeilusa kaanepildi ja E-ainetega jogurtitops suurtehasest või pea märkamatuks jäävas pakendis mahejogurt kohaliku väiketootja talust?

Sööme Ära töötuba: mahekauba teekond linna on logisev ja lünklik

14.09.09
Neljapäeval kogunes Minu Eesti toiduteemaline töötuba Sööme Ära, mille eesmärk oli leida võimalusi, kuidas Eesti naturaalne ja värske talu- ja mahekaup oleks soovijatele paremini kättesaadav.

Tapvad maitsetaimed toetavad maheviljelust

02.09.09
Keemiliste mürkide asemel hakatakse kahjulike putukate vastu võitlema eeterlikke õlisid sisaldavate maitsetaimede abil. Mõjusad on näiteks rosmariin, lavendel ja münt.

Ilves: mahetoodang ei peaks olema luksuskaup

26.08.09
President Ilves kutsus mahetootjaid suuremale omavahelisele koostööle ja poliitikuid toetama enam mahepõllumajandust.

Eesti Põllumajandusmuuseumis avatakse mahepõllumajanduse näitus

22.08.09
26. augustil kell 14.30 avatakse Eesti Põllumajandusmuuseumis näitus „Mahepõllumajandus – hea loodusele, hea sinule”. Näitusega tähistatakse 20 aasta möödumist mahetootmise algusest Eestis.

Tartusse tulevad maailma juhtivad mahepõllumajandusteadlased

19.08.09
25.-27. augustil toimub Tartus Balti riikide esimene rahvusvaheline mahepõllumajanduse teaduskonverents „Fostering healthy food systems through organic agriculture - Focus on Nordic-Baltic Region“. Konverentsi avapäeval on kõigile huvilistele avatud mahetoodete laat.

Mahepõllunduse tulevik: kahjureid tõrjutakse ürtidega

19.08.09
Levinud ürdid ja maitsetaimed võivad tulevikus osutuda keskkonnasõbralikuks alternatiiviks tavalistele putukatõrjevahenditele.

Kaks õde taastasid Eestis makaronitootmise

14.08.09
Viimastel aastatel pole Eestis makarone toodetud. Nüüd aga võtsid kaks tegusat naist – õed Riina ja Liina Värs – ette hulljulge sammu ning hakkasid kohalikust toorainest mahemakarone valmistama.

Turule jõudis kodumaine ökopasta

06.08.09
Rõõm on teatada, et tegevust on alustanud väike Eesti pasta tootmisettevõte nimega Teraviljatoode OÜ. Toodame peamiselt Eestis kasvatatud teraviljast öko pastatooteid.

Ökofestival kogub populaarsust

05.08.09
17.-22. augustil toimub Põlvamaal neljas looduslähedast ja keskkonnasõbralikku elustiili tutvustav ökofestival “Rohelisem elu”. Seekordse festivalinädala kursused ja retked on osutunud sedavõrd populaarseks, et praeguseks on saada veel vaid üksikuid vabu kohti.

Mahetootjad olid parima talu konkursil edukad

28.07.09
Nädalavahetusel kuulutas Eestimaa Talupidajate Keskliit Jänedal Eesti Talupäevadel välja Eesti parimad talud. Kolmes kategoorias tõid võidu koju mahetalunikud.

Linnud kolivad mahepõldudele

24.07.09
Väetata­va­tel ja mürgi­tatavatel maadel pesitseb kol­man­diku võrra vähem linde. Juba 2005. aastal pihta hakanud ning mulluseni kestnud laialdase uuringu käigus leidis kinnitust tõsiasi, et linnud eelistavad pesitseda ja toitumas käia kõige rohkem mahetootjate põllumaadel.

Rattaproff Miguel Induráin aitab valida ELi uue ametliku mahetootelogo

24.07.09
Viis korda järjest Tour de France'i ja kaks korda Giro d’Italia võitnud Miguel Induráin kohtus 20. juulil Euroopa Komisjoni organiseeritud ELi mahetootelogo konkursi žüriiga, et valida üleeuroopalise ettevõtmise parimad logokavandid.

Transport on mahetootjate suurim kuluallikas

24.07.09
Mahetootjaid on vähe, sestap usuvadki nad oma hääle võimsaks ja teod suureks saada ühistöös.

Kambavaimust tõuseb tulu

24.07.09
Ridala vallas julgevad mehed üksteise õue ja põllu peal käia – kõik ühed mahedad.