# #

Uudised

Maaeluministeerimis kogunes mahemajanduse tervikprogrammi nõukoda

21.12.18
Eile, 20. detsembril toimus Maaeluministeeriumis mahemajanduse tervikprogrammi nõukoja istung, kus tehti kokkuvõtted 2018. aastal tehtust ja räägiti 2019. aasta plaanidest.

Maheklubi kutsub oma lemmikmahetoodet jäädvustama

17.12.18
Osalemiseks postita enda sotsiaalmeedias foto(d) või video oma lemmikust Eesti mahetootest, lisa juurde #valimahetoit ja põhjus, miks see toode sulle meeldib.

Läänemaa OTT on mahedaim Eestis

12.12.18
Karu talu perenaine Eike Lepmets silkas laupäeva enenlõunal veidi enne kella kümmet Haapsalu turuaia taha pargitud auto ja poeesise vahet, lisades turuhoone otsapoolse toakese ukse kõrvale erinevaid põllutööriistu. Reha, kõblas, labidas, kartulikonks ja mida kõike veel. Et pood ka väljast talupoe moodi välja näeks, selleks.

Kopenhaagen: Mahetoidu võidukäiku toetab avalik raha

07.12.18
89% Kopenhaageni linna hallatavates sööklates pakutavast toidust on mahe. Sellise muljetavaldava saavutuseni õnnestus jõuda köögipersonali koolitamise ja mahetoidu tarneahela arengut toetamisega.

Tammejuure Mahetalu investeerib ettevõttesse miljoni

04.12.18
SEB pani õla alla mahetootja Tammejuure Mahe TÜ arengule, finantseerides 1 miljoni euro mahus ettevõtte käibekapitali- ja investeerimislaenude paketti. Mahetootja kasutab finantseeringut põhitegevuse tõhustamiseks.

Monsanto dokumendid II

04.12.18
Kas glüfosaat põhjustab vähki?

Monsanto dokumendid I

04.12.18
Maailma kasutatavaim pestitsiid ja korporatiivne teadus. Kas peame ootama lõplikku teaduslikku tõde?

Mis on herbitsiid glüfosaat?

02.12.18
Glüfosaadi keemiline olemus, leidumine keskkonnas ja inimorganismis ning toksilisus

FOTOD | Eesti suurim mahetalu on edukalt tegutsenud enam kui veerand sajandit

21.11.18
Harjumaal Lehetu külas peetakse juba aastakümneid kahesajapealist piimakarja ja meiereid. Saidafarmi veavad Juhan ja Helve Särgava, kelle hingeasjaks on juba üle 25 aasta olnud pakkuda kvaliteetset mahetoodangut.

Põllumajanduskoda viib Eesti mahetootjad Põhjamaade suurimale mahemessile

14.11.18
Täna, 14. novembril algab Rootsis Malmös mahetoodete mess Nordic Organic Food Fair 2018. Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda viib juba kolmandat aastat meie mahetootjad sellele messile. Tänavu osaleb Eesti stendil 6 ettevõtet: Rõngu Mahl OÜ, Saaremaa Piimatööstus AS, Must Küüslauk OÜ, Nordic Organic OÜ, Puljong OÜ ja Amoor OÜ.

Rõuge kool katsetab alates detsembrist mahedat koolitoitu

09.11.18
Rõuge kool pakub alates detsembrist osaliselt mahedast toorainest valmistatud koolitoitu. Tegu on pilootprojektiga, et selgitada välja mahetoidule üleminekuga kaasnevad väljakutsed ning projekti õnnestumisel minna mahetoidule püsivalt üle alates 2020. aastast.

Maaeluminister tunnustas põllumajanduse ja maaelu edendajaid teenetemärkidega

05.11.18
Hõbedase teenetemärgi pälvisid ka mitu mahepõllumajanduse valdkonnas aktiivset tegutsejat nii vabaühendustest kui ka riigiasutustest

Tallinnast saab pestitsiididevaba linn

05.11.18
Tallinna linnavolikogu toetas 1. novembri istungil Erakonna Eestimaa Rohelised algatust liituda pestitsiidivabade linnade võrgustikuga.

Aasta põllumees on mahepiimatootja Janek Mägi

01.11.18
Saare maakonna üheteistkümnendaks aasta põllumeheks kuulutati eile Randkülas tegutsev Simmo-Paavli talu peremees – mahepiimatootja Janek Mägi.

VILJELUSVÕISTLUS | maheviljelejatel oli rekordaasta

25.10.18
Kui tänavune põud hävitas paljud tarkade tavaviljelejate põllud, nii et võistlema jäi 26 põllust 19, siis võistlustulle astunud mahevõistlejatest ei andnud ilmale alla keegi