# #

Uudised

Kodumaine kasemahl turgutab neere ja peletab väsimust. Vaata, kuidas kohalik ettevõte seda toodab!

24.10.19
Tartumaal Hellenurme külas tegutsevad elukaaslased Birgit Lõhmus ja Rain Komlev, kelle eestvedamisel sündis 2017. aastal Birch Lagoon OÜ, mis tegeleb traditsiooniliste hapendatud kasemahlajookide tootmisega.

Konkurss AASTA PÕLLUMEES | Helga Pikkmetsa kari lüpsab vaid mahepiima

14.10.19
Mätiku talu perenaine Helga Pikkmets on üks väheseid mahe­piimatootjaid, tänu kellele on meie toidulaud mahejuustu, -piima ja kohupiima poolest rikkam.

Ilmus Mahepõllumajanduse Leht nr 86

10.10.19
Uues Mahepõllumajanduse Lehest saab lugeda tänavu tunnustatud parimatest mahetootjatest ja toodetest, kuidas mahepõllumajandus aitab kaasa säästva arengu eesmärkide saavutamisele jpm.

Segasumma mahetalu kasvatab põllul kommi

07.10.19
Pärnumaal Jaamaküla metsa vahel on juba neli aastat laiunud üsna isevärki põld. Eemalt vaadates tundub täitsa kartulipõllu moodi, aga lähemale minnes avastad, et taimed kasvavad maasika moodi reas mustal kilel.

Saarlased panid uskumatu kokkusattumuse enda heaks tööle – sündis tänavune parim mahetoit

03.10.19
Noorte emade loodud sügavkülmutatud beebitoitude sarja Baby­Cool tunnustati tänavusel mahekonkursil parima mahetoidu tiitliga.

Loomade eest hoolitsemine tõi tunnustuse

27.09.19
Tõrva lähistel Patkülas asuv Vilsi Anguse aretusfarm pälvis tänavuse aasta mahetootja tiitli. Tunnustuse tõi pühendunud aretustöö, aga ka keskkonnasäästlik tegutsemine ja hoolimine loomade heaolust.

Eesti toidu kuu: 2019. a parima mahetootja tiitel läks lihaveisekasvatajatele

15.09.19
Mahekonkursside parimad on selgunud. Käesoleva aasta parim mahetootja on Tiina ja Ivo Tomsoni ettevõte Vilsi OÜ. Aasta parim mahetoit on Saaregurmee OÜ tootesari BabyCool ja parim mahejook Peenjoogivabrik Nudist OÜ vahuvein Rabarbra Brut Organic. Täna Vabaõhumuuseumis toimunud leivapäeval valisid külastajad oma lemmikuks La Muu AS piparmündi-Stracciatella jäätis.

Eesti toidu kuu: Pühapäeval kuulutatakse välja parim mahetootja ja –toode

12.09.19
Pühapäeval, 15. septembril Eesti Vabaõhumuuseumis toimuval leivapäeval selguvad konkursside „Parim mahetootja 2019“ ja „Parim mahetoode 2019“ võitjad. Leivapäeva külastajad saavad valida ka oma lemmikmahetoote.

Rikkumised võivad lõpetada mahepõllumajandusliku ettevõtmise

30.08.19
Aastate lõikes on suurenenud mahetoodangu maht ning tootjate arv. Rohkem on leitud ka taimekaitsevahendite jääkidega viljakoormaid. Tegemist ei ole enamjaolt siiski pahatahtliku tegevusega, taimekaitsevahendite jäägid on mahevilja sattunud pigem ristsaastumise teel.

Lihaveised sobivad Karula kuplitele

23.08.19
Tänavu parimaks noortalunikuks valitud Mehis Visnapuu (28) unistas põllumeheametist juba lapsena. Pole ka ime, sest pisikesest peale on kõik tema koolivaheajad möödunud Valgamaal vanavanemate juures loomadega toimetades.

Kopra Sahver täitub kirjude viljadega

22.08.19
Lõuna-Eesti mahetalust Kopra Karjamõisast väljakasvanud Kopra Sahver kasvatab köögivilju ja varustab muu mahetoodanguga kauplusi üle Eesti

Tahate maasikat mahedalt kasvatada? Kaotate poole saagist

21.08.19
Pärast tänavust suve, mil paljud aiapidajad oma maasikamaalt kausi asemel tassiga saaki korjamas käisid, kahtlevad nad, kas ilma keemiata üldse on võimalik maasikaid kasvatada.

Miks mahe pole alati mahe

15.08.19
Igal aastal on mahevilja ekspordil juhtunud seda, et mahevili ei vasta ostja maa nõuetele. Enamasti pole sel juhul tegu pettusega, suur oht on näiteks ristsaastumine.

Kui mahe on Eestimaa?

15.08.19
Rohkem kui viiendik Eesti põllumajandusmaast oli eelmisel aastal mahe. Võrreldes varasema aastaga nopiti meie viljaaedadest topeltkogus mahedaid marju ja puuvilju, samuti suurenes mahekartuli saak.

2019. aasta Läänemere-sõbralik põllumajandustootja on mahetootja Saareõue OÜ Pärnumaalt

10.08.19
Sellel aastal on konkursi „Läänemere-sõbralik talunik“ võitja teravilja- ja loomakasvatusega tegelev Saareõue OÜ. Pärnumaal tegutsevale pereettevõttele tõid võidu läbimõeldud mahetootmine ja sõnnikukäitlemisse tehtud investeeringud, mis vähendavad merre ja teistesse veekogudesse jõudvate liigsete toitainete hulka.