# #

Uudised

Must küüslauk kogub populaarsust

30.06.17
Kahe aasta eest Eestis musta küüslaugu tootmisega oma põhitöö kõrvalt alustanud Margus Sarmet räägib, et huvi selle, huvitava toidu maitseaine ja toidulisandi vastu turul kasvab ning pole võimatu, et ta sellele peagi täielikult pühendub.

Värskes Mahepõllumajanduse Lehes palju huvitavat lugemist

28.06.17
Uues Mahepõllumajanduse Lehes nr 77 antakse soovitusi nii lihaveise kui ka munakanade kasvtamiseks. Lisaks uudised Eestist ja maailmast.

Kutse rahvusvahelisele mahekongressile 5.-6. septembril 2017 Tallinnas

18.06.17
Kõik huvilised on oodatud Euroopa mahepõllumajanduse 11. kongressile „Transforming food & farming – Making it Happen“ 5.-6. septembril 2017 Tallinnas

Pajumäe talumeierei kolib lüpsja eluruumidest välja

17.06.17
Pajumäe talu üles ehitanud Arvo Veidenbergi pilk peatub järjest sagedamini kolmeaastasel Reevol. Talu peab juba mitmendat aastat tema poeg Viljar, aga jaanipäeval 77aastaseks saav mees tahaks teada, mis lapselapsest saab.

Tomatid-kurgid sirguvad ka mahedalt

09.06.17
Enamasti avastavad need, kes tahavad aias keemiat vältida, et saak ei tule kuigi suur ja viljad jäävad väikeseks. Samuti kimbutavad taimi haigused ja kahjurid. Tõeline mahepõllumajandus nõuab suurt pühendumist ja kulusid, mis käib paljudele üle jõu.

Viljar Veidenberg: Meierei saab ehitada siis, kui talul läheb hästi

08.06.17
Täna sai Viljandimaal tegutseva Pajumäe talu uus meiereihoone pidulikult nurgakivi.

Tänasest saab kandideerida parima mahetootja ja -toote konkursil

01.06.17
Alates 1. juunist saab esitada kandidaate 2017. aasta parima mahetootja ja -toote konkursile. Konkursile „Parim mahetootja 2017“ oodatakse kandidaate kuni 1. juulini ja konkursile „Parim mahetoode 2017“ kuni 10. augustini.

Mahestipendiumi konkurss 2017

29.05.17
Eesti Maaülikooli Mahekeskus kuulutab välja 2017. aasta stipendiumikonkursi mahepõllumajandust käsitlevate uurimustööde premeerimiseks.

Eesti mahetaludes töötavad vabatahtlikud Saksamaalt ja Nepalist

23.05.17
Eestlasi satub taludesse vabatahtlikuks vähem, kuid väga oodatud on eestlasedki, kellel pole oma suvilat või maakohta ning kes soovivad õppida taime- või loomakasvatust. Kui soovite just mahetalu tegemistest osa saada, maheaiandust või mahetootmist õppida, siis tasub pöörduda organisatsiooni WWOOF Eesti poole.

Rimi Eesti juht: mahetoodetelt võiks käibemaksu kaotada

22.05.17
Rimides on mahetoodete müük võrreldes eelmise aastaga lausa kahekordistunud, mis viitab jõulisele nõudlusele. Tarbijale annavad kindlustunde ka ELis mahetoodetele kehtestatud nõuded, mis garanteerivad, et kaup on aus.

Varstu vallas valminud laut mahutab 1500 vabapidamisel mahekana

15.05.17
OÜ Umamuna tegeleb Varstu vallas Kõrgepalu külas juba seitsmendat aastat kodulinnukasvatusega. Hiljuti valmis uus laut, mis mahutab 1500 munevat lindu.

Taotluse esitamine mahepõllumajandusliku tegevuse jätkamise kohta Põllumajandusametile

09.05.17
Isik, kes soovib jätkata mahepõllumajandusliku taimekasvatusega, sh mitteharitavatelt aladelt taimede või seente korjamisega, loomakasvatusega, mesindusega ning seemne ja paljundusmaterjali ettevalmistamise ja turuleviimisega, peab esitama tegevuse jätkamise aasta 22. maiks sellekohase taotluse Põllumajandusametile.

Eesti toidumessi mahetoidu telgis pakutakse ehedaid maitseelamusi

04.05.17
5.-6. mail Tallinna Lauluväljakul toimuval Eesti toidumessil „Sööma“ saab mahetoidu telgis korraliku kõhutäie ja kodumaist mahetoodangut ka koju kaasa osta.

Sepa mahetalu saab nüüd oma imemaitsvat jäätist ja sõira poodi viia

18.04.17
Esmaspäevast on Sepa mahetalu meiereil tegevusluba piimakäitlemise ettevõttena. Eelnevalt on ettevõttel olemas mahetunnustus. Nimetatud luba ja tunnustus annavad Pärnumaa väikemeiereile õiguse müüa oma tooteid lisaks otse tarbijale ka poodidele, restoranidele ja teistele töötlejatele.

Saksamaa maheturu areng pakub võimalusi ka Eesti teraviljakasvatajatele

04.04.17
Täna, 4. aprillil, Avinurmes toimunud Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja konverentsil Maheviljaturg 2017 jäi kõlama, et alates 2015. aastast on Saksamaal paljud loomakasvatusettevõtted üle läinud mahetootmisele. Viimane piimaturukriis sundis just piimakarjakasvatajaid mahetootmisele üle minema. See pakub võimalusi ka Eesti maheteraviljakasvatajatele.