# #

Uudised

Jan Plagge: Mahevisioon 2030 on käegakatsutav eesmärk

07.09.17
Mahepõllumajanduseksperdid arutlesid Tallinnas toimunud mahepõllumajanduse kongressil, kuidas koostööd tehes aidata kaasa mahepõllumajanduse võidukäigule ning jõuda Euroopa mahepõllumajanduse visiooni 2030 elluviimiseni.

Tallinnas algab üle-euroopaline mahevaldkonna tähtsündmus

05.09.17
Kõrgetasemelised esinejad ja ligi 200 mahepõllumajandusega seotud osalejat on kogunenud Tallinnasse, kus Euroopa Hotellis toimub 5.–6. septembrini Mahepõllumajandusliikumiste Rahvusvahelise Föderatsiooni (IFOAM) XI Euroopa mahepõllumajanduse kongress alapealkirjaga „Transforming food & farming – Making it Happen“.

Vaata 11. Euroopa Mahekongressi ülekannet veebis

04.09.17
Kõrgetasemelised esinejad ja ligi 200 mahepõllumajandusega seotud osalejat on kogunenud Tallinnasse, kus Euroopa Hotellis toimub 5.–6. septembrini Mahepõllumajandusliikumiste Rahvusvahelise Föderatsiooni (IFOAM) 11. Euroopa mahepõllumajanduse kongress alapealkirjaga „Transforming food & farming – Making it Happen“.

Euroopa Liidu põllumajanduspoliitikas tuleb teha olulisi muudatusi

04.09.17
Keskkonnaühenduste ja põllumajandustootjate esindajad, talunikud, teadlased, ametnikud ja teised asjaosalised arutasid 1.-2. septembril Tallinnas ja Matsalus toimunud konverentsil Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika (ÜPP) tulevikku. Enamus kõnelenutest leidis, et ÜPP vajab põhjalikku muutust.

Tallinnas kuulutati välja Läänemere-sõbraliku taluniku konkurss

01.09.17
Täna, 1.septembril kuulutati Tallinnas toimuval ühise põllumajanduspoliitika tulevikule pühendatud konverentsil välja Läänemere-sõbraliku taluniku konkurss 2018. Konkursile oodatakse kandideerima põllumajandustootjaid, kes on võtnud kasutusele häid ja uuenduslikke praktikaid, mis aitavad võidelda ühe Läänemere suurima probleemiga - liigsete toitainete jõudmisega meie kodumerre.

Allikates ja kaevudes leidub taimemürke

31.08.17
Möödunud kuul hukkusid Lääne-Virumaal üleöö miljonid mesilased. Eesti Maaülikooli emeriitprofessor Anne Luik ütleb, et taimekaitsemürke kasutatakse Eestis aina enam, aga milline võib olla selle mõju meie tervisele, pole teada.

Tallinnas toimub 11. üleeuroopaline mahepõllumajanduse kongress

30.08.17
5.–6. septembrini toimub Tallinnas Euroopa Hotellis Mahepõllumajandusliikumiste Rahvusvahelise Föderatsiooni (IFOAM) 11. Euroopa mahepõllumajanduse kongress alapealkirjaga „Transforming food & farming – Making it Happen“.

RemedyWay OÜ saab esimese Eesti ettevõttena litsentsi rahvusvahelise gluteenivaba kaubamärgi kasutamiseks

22.08.17
Tänavu 1. septembrist on RemedyWay OÜ-l esimese ettevõttena Eestis ametlikult õigus kasutada oma toodete pakendil üleeuroopalise litsentseerimise süsteemi alusel väljaantavat gluteenivaba kaubamärki, mille tähis on „läbikriipsutatud viljapea“.

Tallinnas peetakse homme ja ülehomme mahemustikafestivali

17.08.17
8.-19. augustil peetakse Tallinnas mahemustikafestivali, kus räägitakse muu hulgas aedmustikate kasulikkusest, õpetatakse mustikaid toidus kasutama ning neid ka koduaias kasvatama.

Küpsisemasin ja taignasegaja andsid mahetootjale uut indu

16.08.17
Koplimäe perenaine Marju Müür tõdes, et nad taotlesid toetust meetmest 1 “Ettevõtte konkurentsivõime suurendamine ja ühistegevus” ning projekti eesmärk on küpsiste tootmise suurendamine ja valiku mitmekesistamine.

Juhtkiri: mahe- ja GMO-suund ei klapi kokku

07.08.17
Maaeluministeerium jõuab kõike – algatab mahemajanduse tervikprogrammi ja lihtsustab samal ajal geneetiliselt muundatud organismide (GMO) keskkonda viimise seadust. Ent mahetoit ja GMO on nagu tuli ja vesi. Kui Eesti GMO vastu ühemõtteliselt tõrjuvat joont ei võta, siis on raske maheriigina läbi lüüa.

Randel Kreitsberg: keda huvitavad mesilased?!

03.08.17
Ajal, mil kõik Eesti meediakanalid pasundavad surnud mesilastest jäetakse tähele panemata ja mõistmata, et tegemist on meeldetuletusega millegi hoopis suurema kohta. Loomulikult, mesilaste suremine on nõretav greenpeace’ilik juhtum, mis aitab probleemile lihtsustatud ja kõigile arusaadaval moel tähelepanu pöörata. Kuid probleem ei ole mesilaste suremises!

Avatud talude päeval osaleb 53 mahetalu ja -töötlejat

21.07.17
Mahetalud on avatud talude päeval jõuliselt esindatud: sellel aastal osalevast ligi 280 talupidamisest ja põllumajandustootjast on 53 mahepõllumajanduse või mahetoodete töötlemisega tegelevad ettevõtted. Mahetalud ootavad külastajaid avatud talude päevale pühapäeval, 23. juulil kõikides maakondades, kõige rohkem on neid Saaremaal ja Pärnumaal.

Väike ja mahe peab mõtlema suurelt

18.07.17
Järvamaa väikeettevõtja Lauri Bobrovski teab, et Eestis on mahetoodanguga raske läbi lüüa ja turg on väike ning just seepärast tuleb vaadata koduõuest kaugemale – välismaale.

Eesti mesindusorganisatsioonide pöördumine

16.07.17
Eestimaa pinnal kasvab üle 400 taimeliigi, mis vajavad paljunemiseks putukate, sealhulgas mesilaste abi. Nendest taimedest ümmarguselt 100 on mitmesugused põllumajanduslikud kultuurtaimed, ja nende saak katab otseselt või kaudselt (loomade kaudu väärindatuna) ligi 90% meie toidutarbest. Euroopa Liidu ja USA teadlaste hinnangul on kolmandik meie toidulauast kaetud tänu mesilastele.