# #

Uudised

Eesti mahetootja OÜ Loodusvägi peab ekspordimahu suurendamise osas taanlastega läbirääkimisi

26.09.13
OÜ Loodusvägi on üks esimesi Eesti mahetootjaid, kel on õnnestunud Skandinaavia turul edukalt kanda kinnitada. Ettevõtte esimest toodet (mustika-mustsõstra glögi) müüakse täna püsivalt Soome, Rootsi ja Taani, sealhulgas on glögi jõudnud Soome Prisma kettide kaubavalikusse

Tubri talu töötleb kitsepiima

25.09.13
Läänemaa Ridala valla ettevõtja Neeme Koorem ehitas esimese kitsepiimatööstuse, kus valmivad kohupiim, jogurt ja või.

Mahepõllumajanduses otsitakse võimalusi tootmise efektiivistamiseks

18.09.13
Täna põllumajandusministeeriumis kogunenud mahepõllumajanduse arengukava koostamise töörühm leidis, et mahepõllumajanduses tuleb saavutada efektiivsem tootmine ning tagada tõhusam järelevalve.

Rimi julgustab tarbijaid proovima mahetoitu

18.09.13
Rimi turundus- ja kommunikatsioonijuhi Andrija Lilleoja sõnul on tarbijad valmis proovima ja ka igapäevaselt tarbima just mahedalt toodetud toiduaineid, millest annab tunnistust nii Rimi talupoodide kui ka teiste kauplustes müüdavate mahetoodete populaarsus.

Vatsliku mahetalu plaanib toota joogipiima ja võid

17.09.13
Pühapäeval Eesti vabaõhumuuseumis toimunud leivapäeval parima mahetootja konkursil teise koha pälvinud Lümanda valla Kipi küla Vatsliku talu plaanib lähiaastatel hakata tootma pastöriseeritud piima, mahevõid ja jogurtit.

Eesti parim mahetootja on Kiltsimäe talu Harjumaal

15.09.13
Täna, 15. septembril kuulutati Eesti Vabaõhumuuseumis toimuval leivapäeval Eesti parimaks mahetootjaks 2013 Kiltsimäe talu Harjumaal ja parimaks mahetooteks 2013 Tammejuure talu öko kanepiõli.

Pühapäeval selguvad Eesti parim mahetootja ja -toode 2013

13.09.13
Pühapäeval, 15. septembril selguvad Tallinnas Vabaõhumuuseumis toimuval leivapäeval 2013. aasta parim mahetoode ja –tootja Eestis. „Parim mahetootja 2013“ tiitlile kandideerib 7 tootjat, „Parim mahetoode 2013“ tiitlile on esitatud 27 toodet.

Ettevõtlike Daamide Assotsiatsioon viis toitlustajad kokku mahetootjatega

12.09.13
Eile, 11. septembril korraldas Ettevõtlike Daamide Assotsiatsioon (EDA) koostöös restorani Atlantis, Tartu Linnavalitsuse ning Eesti Maaülikooli Mahekeskusega mahetoitu tutvustava seminari toitlustusasutustele. Osalejate hulgas oli nii koolide-lasteaedade toitlustajaid kui ka Tartu restorane ja kohvikuid.

Türgi tahab Eesti mahetootjatega kaupa teha

12.09.13
Türgi suurim mahetoodangufirma käis Eestist vilja ja partnereid otsimas.

Sobivast saarekesest saab uus peenramaa

12.09.13
«Ühel pool on täitepinnas, teisel pool on kaitsealused taimed – me oleme siin nagu saare peal,» viipas MTÜ Tartu Maheaed algataja Avo Rosenvald uuel hektarisuurusel peenramaal seistes.

Mahepõllumajanduse saagid ületavad peagi tavaviljeluse omi

10.09.13
Kuigi praegu on maheviljeluses saak tavaviljelusega võrreldes tunduvalt väiksem, väidab Eesti taimekasvatuse instituudi seemnekasvatuse vanemagronoom Margus Ess, et peagi on olukord vastupidine.

Maaülikooli mahepärastlõuna

03.09.13
Eesti Maaülikool kutsub neljapäeval, 5. septembril algusega kell 15.00 kõiki huvilisi Mahekeskusesse Tõnissoni aeda mahepärastlõunale.

Mahepõllumajandus saab uue arengukava

29.08.13
Põllumajandusministeerium hakkab koostama mahepõllumajanduse arengukava aastateks 2014-2020. Uus arengukava keskendub mahepõllumajandussaaduste paremale kättesaadavusele.

Tervise Kodu Kool seob looduse tundmise kunsti ettevõtlusega

29.08.13
Tervise Kodu Kool loob võimaluse omamaise maagilise loodustunnetuse mõistmiseks ja loovaks kasutamiseks omapärase ettevõtluse arendamisel ja identiteedi loomisel.

Kevvai: sööme arvatust mahedamalt

28.08.13
Kui tarbijauuringud näitavad, et vaid alla protsendi Eestis tarbitavast toidust on mahetoodang, siis tegelikult on meie toidulaud arvatavast oluliselt mahedam. Eesti mahepõllumajandus on võrreldes tavapõllumajandusega väga noor ja sellest tulenevad mõned meie kasvuraskused.