# #

Uudised

Ärma talus arutati Eesti toidu tuleviku üle

10.08.11
Esmaspäeval külastasid üle saja koka, taluniku, väiketootja ja töötleja, restoranipidaja, toiduohutuse ning Eesti toidu teemaga üldisemalt kokku puutuva inimese president Toomas Hendrik Ilvese ja Evelin Ilvese kutsel Ärma talu, kus arutati Eesti toidu tuleviku üle. Üritusele oli kutsutud ka palju mahetootjaid.

Ema ja poeg avasid kesklinnas ökopoe

02.08.11
Neile, kes peavad lugu goji marjadest, pesupähklitest ja kõikvõimalikest muudest trendikatest ökokaupadest, avasid ettevõtjast poeg ja ökomeelne ema Tartu kaubahallis ökopoe, mis on esimene seesugune kesklinnas.

Tartus avati uus ökopood

31.07.11
Tartu Kesklinna Kaubahallis avati juulis uus ökopood. Toodete valikus on: mahe- ja ökotoit, naturaalsed pesu- ja puhastusvahendid, looduslik kosmeetika, ka lastele.

Talunik Jaan Kiider hakkas kasvatama küüslauku

30.07.11
Võttes arvesse nõudlust kodumaise küüslaugu järele pani Vaivere mahetalunik Jaan Kiider sel aastal poolele hektarile põllumaale maha suviküüslauku.

Parim Leader põllumajandusprojekt on mahetootja OÜ Taali Mesila

26.07.11
Möödunud nädalal selgusid konkursi „Märka Leaderit” parimad projektid viies erinevas kategoorias: valiti parim Leaderi põllumajandusprojekt, ettevõtlusprojekt, keskkonnaprojekt, noorteprojekt ja koostööprojekt. Põllumajandusprojektide kategoorias osutus parimaks mahepõllumajandusettevõte OÜ Taali Mesila.

Saaremaa Ökoküla suurendab karja ja avab turismitalusid

20.07.11
Eelkõige lambakasvatusettevõttena tuntud AS Saaremaa Ökoküla kahekordistab põhikarja ning tegeleb samal ajal jõudsalt ka taluturismiga. Juuni keskel veisekasvatusettevõttelt OÜ Landhord Trading soetatud Paderiku farmikompleks Lümanda vallas võimaldab ettevõttel suurendada 2013. aastaks põhikarja 1000 lambalt 2500 lambale.

Taanlased hakkavad varsti Eestist mahedat sealiha ostma

17.07.11
Taani mahelihaettevõte soovib oma siinselt partnerilt Märjamaa Lihatööstuselt hakata ostma lisaks veise- ja lambalihale ka mahedat sealiha. Märjamaa Lihatööstuse juhataja Olavi Libliku sõnul on nad 2009. aastal alanud koostöö raames Hanegal ASiga saatnud Hamleti kodumaale ühe tonni mahedat lamba- ja kuus tonni veiseliha kuus.

Ilmus mahepõllumajanduse leht nr 56

14.07.11
2011.a teises numbris saab lugeda mahetoidu jõudmisest koolidesse ja lasteaedadesse. Lehes antakse ülevaade kahest teadusuuringust Eestis: lihaveiste heaolu uuringu ja musta sõstra uuringu tulemustest. Samuti kirjutatakse kasvuhoonetootmisest Hollandis ja sellest, kuidas mahepõllumajandus saab parandada Läänemere seisundit.

Videod mahetalude tegemistest

14.07.11
Võrumaa Partnerluskogu eestvedamisel valmisid 2010. aastal videod erinevate talude tegemistest Võrumaal. Kolme mahetalu, Alt-Lauri, Taarapõllu ja Jõeniidu talu, tegemisi on võimalik vaadata Võrumaa Partnerluskogu Youtube lehelt.

Laupäeval toimub Pühajärvel ökotoodete laat

08.07.11
Laupäeval, 9. juulil kell 10.00–15.00 toimub Pühajärve Spa Hotelli pargis ökotoodete laat, kus on võimalik osta mahetoitu, ökokosmeetikat ja palju muud. Kohapeal on grill ja barbeque, lastele ponisõit. Samal ajal toimub 30. jooks ümber Pühajärve.

Wwoofimine – lihtne võimalus suveks linnast maale põgeneda

07.07.11
Lihtsalt ja lühidalt öeldes on wwoofimine vabatahtlik abistamine mahetaludes ehk nn wwoof taludes, kes viljelevad ökoloogilist eluviisi. Need talud annavad wwoofijatele ehk vabatahtlikele vastutasuks peavarju ja kõhutäie ning praktilised teadmised ja kogemused mahepõllumajandusest.

ELF: uus põllumajanduspoliitika olgu Läänemeresõbralik

07.07.11
Maailma Looduse Fondi (WWF) Läänemere võrgustik andis 1. juulil Euroopa Liidu eesistumise üle võtnud Poola presidendile Donald Tuskile pöördumise, millega rõhutatakse vajadust muuta EL ühine põllumajanduspoliitika (ÜPP) senisest keskkonnasõbralikumaks. Eestimaa Looduse Fond (ELF) kui WWFi partner ja Läänemere võrgustiku liige ühines pöördumisega.

Mahepõllumajanduse Koostöökogul osalenud Taani lihatöötleja soovitab Eestil rohkem mahesigu kasvatada

06.07.11
Mahepõllumajanduse Koostöökogu kokkusaamisel osalenud Taani maheliha töötlemis- ja turustusettevõte Hanegal A/S soovib Eestist rohkem maheliha osta ning on valmis Eesti maheseakasvatusele kaasa aitama.

Saare maakonna mahetalud ootavad külla

29.06.11
Hiljuti trükist tulnud teine Saare maakonna Avatud Mahetalude kaart näitab huvilistele muuhulgas, millisest talust saab maasikaid osta või kus kaeda karjamaal kepsutavaid lambaid.

Algab mahepõllumajanduse algõppe koolitus

28.06.11
Mahetootmisega alustajad on oodatud osalema mahepõllumajandusliku tootmise algõppe koolitusel. Koolitus toimub üle Eesti kolmel eri teemal. 1. päev on sissejuhatus ja üldine ülevaade mahepõllumajanduse nõuetest ning mahetaimekasvatuse põhialustest, 2. päeval käsitletakse mahetaimekasvatuse temaatikat põhjalikumalt ja 3. päev on maheloomakasvatuse teemal (toimuvad septembris). Mahetoetuse taotlejatel on kohustuslik osaleda vähemalt kahel koolituspäeval.