# #

Uudised

Algab 2014. aasta parima mahetootja ja -toote konkurss

23.05.14
Alates tänasest, 23. maist saab esitada kandidaate konkurssidele „Parim mahetootja 2014“ ja „Parim mahetoode 2014“. Konkursside eesmärk on tunnustada parimaid mahetootjaid ja -tooteid ning tutvustada neid ka avalikkusele.

Aiad õitsevad ja vaenlased ei maga

20.05.14
Õunapuud, kastanid ja sirelid õitsevad, potipõllumehed on kaevunud peenardesse. Kuid nad pole oma aias või põllulapil üksi – juba on startinud või siis stardivalmis kahjurid. «Süüa ja sigida – see on iga taime, looma ning putuka elu eesmärk,» tõdeb putkateadlane ja mahepõllunduse asjatundja, Eesti maaülikooli emeriitprofessor Anne Luik.

Kuidas ma tean, et mahetoit on mahe?

20.05.14
Mahetoote tunneb tavaliselt ära näiteks kirjade “mahepõllumajanduslik” ja “öko-”, või hoopiski nn eurolehekese järgi. Aga kuidas õigupoolest saab ühest mahetomatist maheketšup või maheveisest mahe lihatoode?

Maaelu areng 2014-2020 - Euroopa Komisjoni uus portaal

19.05.14
Euroopa maaelu arengu võrgustik annab oma maikuises uudiskirjas teada, et Euroopa Komisjon on uuendanud veebilehte, mis tutvustab maaelu arengu poliitikat aastatel 2014-2020.

OÜ Loodusvägi loodab riigivisiidi abil suurendada Soomes veelgi enam Eesti mahetoodete tuntust

14.05.14
13. ja 14 mail osaleb OÜ Loodusvägi arendusjuht Ahto Vegmann koos äridelegatsiooniga Soomes toimuval riigivisiidil, et arendada ja suurendada Eesti ettevõtjate ekspordivõimalusi Soome turul ning sõlmida uusi ja huvitavaid kontakte. Kokku saadavad president Toomas Hendrik Ilvest tema riigivisiidil ligi 40 Eesti ettevõtjat. Riigivisiiti korraldab Eesti Kaubandus-Tööstuskoda.

MAKi toetused on muutnud põllumajanduse keskkonnasõbralikumaks

08.05.14
Põllumajanduse keskkonnatoetused on aidanud muuta tootmise keskkonnasõbralikumaks, selgus täna põllumajandusministeeriumis tutvustatud maaelu arengukava 2007-2013 (MAK) keskkonnameetmete püsihindamise aruandest.

Sakslased jagasid oma kogemust mahepõllumajanduse valdkonnas

01.05.14
Eelmise nädala neljapäeval, 24. aprillil toimus Põllumajandusministeeriumi kutsel ja initsiatiivil ning Saksa kevade raames seminar "Mahetoodete turustamine Schleswig-Holsteini (SH) liidumaal - kas ka Eestile mudeliks?"

Mahepõllumeestele saabus konteineritäis ookeaniveest välja aurutatud mereminaraale

29.04.14
Kui tavapõllumehed kasutavad mullaviljakuse tõstmiseks mineraalväetisi, siis mahepõllumeeste väetised on loodussõbralikud. Orgaanilise väetise nagu kompost ja sõnnik kõrval on kasutusele võetud ka meresoolaga sarnane väetis. Tegu on ookeaniveest aurutamise tulemusel saadud soolaga, mis sisaldab üle 90 erineva mikroelemendi.

Saidafarm avas pidulikult uue lüpsilauda

22.04.14
Möödunud reedel, 17. aprillil, toimus Lehetu külas pidulik lauda avamispidu – valmis sai Saidafarmi mahelehmade laut. Saidafarmi uus laut on mõeldud 180 mahelehmale, kes saavad nüüd peale lauda ümberehitust vabalt liikuda ja magada, kus soovivad.

Prantsusmaa parlament keelas GM-maisi kasvatamise

21.04.14
Prantsusmaa parlamendi alamkoda Rahvusassamblee võttis vastu otsuse keelata kõikide GM-maisisortide kasvatamine, põhjuseks selle ohtlikkus keskkonnale.

Ampstükk sihib ü-le vaatamata ka välisturge

20.04.14
Tervisliku maiuse Ampstüki looja Margit Kimmel tahab murda müüti, et ökokaup on kallis nišitoode ning tõestada, et tervislik mahetoorainest koosnev maius suudab läbi lüüa ka suurtes poekettides laiatarbekaubana.

Padar: maaelu arengukava tuleb esialgu plaanitust 70 miljonit väiksem

15.04.14
Põllumajandusminister Ivari Padari sõnul väheneb uue perioodi maaelu arengukava (MAK) maht võrreldes sellega, mida plaaniti veel vana regulatsiooni raames, umbes 70 miljoni euro võrra.

Lugeja: ainus viis maailma äratoitmiseks on regioonipõhine mahepõllumajandus

15.04.14
Põllumajanduse laialdane industrialiseerimine algas pärast Teist maailmasõda. See protsess on põhjustanud märkimisväärseid muutusi nii meid ümbritsevas loodus- kui ka tehiskeskkonnas.

Peremeierei üllatab juustudega

14.04.14
Aita Metsa suur soov maal elada viis ta välismaale juustutegu õppima. Unistus päädis Järvamaal Esnas pere loomisega ning oma kitsekarja ja väikemeiereiga.

Mahevili meelitab ligi uusi kokkuostjaid

13.04.14
Kui mõne aasta eest polnud mahevilja-kasvatajail oma saaki peaaegu kellelegi müüa, siis praegu tunneb selle vastu huvi järjest rohkem kokkuostjaid.