# #

Uudised

Ilmus mahepõllumajanduse leht nr 58

26.04.12
Uues numbris antakse ülevaade mahepõllumajandusest Eestis 2011. aastal ja tutvustatakse suviteraviljade mahekatsete tulemusi Jõgeval. Lisaks kirjutatakse mahetunnustuse loobumise põhjustest, tutvustatakse uusi trükiseid ja projekte ning saab lugeda uudiseid Eestist ja maailmast.

Euroopa Parlament: keskkonnakahjulike toetuste maksmine tuleb lõpetada

25.04.12
Kahjustatud ökosüsteemide kaitsmine ja taastamine tuleb seada olulisemaks poliitiliseks prioriteediks, öeldakse Euroopa Parlamendis 20. aprillil vastu võetud resolutsioonis.

Kohaliku toidu konverents Taanis

08.04.12
18.-19. septembril 2012 toimub Taanis esimene Põhjamaade Põllumajandusteadlaste Assotsiatsiooni (NJF) kohaliku toidu teemaline konverents „Local Food - a step towards better and more environmentally friendly products“. Eesmärgiks on arutleda ja uurida kohaliku toidu fenomeni Põhja- ja Baltimaades.

Kogukonnaköögid on valmis

26.03.12
Mitu aastat küpsenud Saaremaa kogukonnaköögid on viimaks valmis saanud ning alustavad esimese üritustesarjaga aprilli alguses. Õigupoolest juba selle nädala lõpus, 31. märtsil, mis avapauk antakse Tagavere Seltsimaja köögis.

Mahetaimekasvatus on Eestis tõusuteel

21.03.12
2011. aastal suurenes Eestis mahepõllumajandusliku maa pindala, mahetootjate ja -käitlejate arv, mahetoodete valik ning müügikohtade hulk.

Columbuses mahe-Ameerikat avastamas

20.03.12
Eelmise aasta detsembris avanes viiel eestlasel võimalus osaleda Ameerika suurimal mahekonverentsil Ohio osariigi pealinnas Columbuses.

Koplimäe mahetalu avab talupood-kohviku

17.03.12
Leader-toetuse abil möödunud sügisel alanud Koplimäe mahetalu talupood-kohviku ehitamine on jõudnud lõpusirgele ning peatselt võivad külalised õdusas ruumis kohvi juua ja talu tooteid kaasa osta.

Saarte Sahver on “käima” läinud

16.03.12
Eelmise aasta juunis avatud mahe- ja kohaliku kauba pood Saarte Sahver on hästi alustanud. Kui mitmedki olid algul arvanud, et selline ettevõtmine küll ei õnnestu, sest kes nii väikeses kohas nagu Kuressaare ikka sellist kaupa ostab, ja et sellega küll end ära ei majanda. Õnneks on tegelik elu tõestanud vastupidist.

Pressiteade: WWOOF Eesti – vabatahtlikud mahetaludes – 5 aastat hindamatut kogemust!

14.03.12
14. märtsil oma 5. juubelit pidaval WWOOF Eestil on au jõuda nende tublide MTÜde sekka, kelle liikmed on tegusalt ja jätkusuutlikult vabatahtlikku tööd teinud. 2007. aastal loodud MTÜ WWOOF Eesti annab võimaluse kogeda elu vabatahtlikuna Eesti mahetaludes.

Mahetallede kasvatus kogub tuure

12.03.12
Rakvere lihakombinaat tõi koostöös tulundusühistuga Eesti Mahe poelettidele mahetalleliha 8 erinevat toodet, mille etiketil on muu hulgas ka lambakasvataja nimi märgitud ja kasvatajaid tuleb kogu aeg juurde.

Algab mahepõllumajanduse tunnustamise taotluste vastuvõtmine

12.03.12
Isik, kes soovib alustada mahepõllumajandusliku tootmisega peab esitama tunnustamise taotluse ja muu teabe oma ettevõtte kohta Põllumajandusametile. Ettevõtte tunnustamise taotluste vastuvõtt toimub 10. märtsist kuni 10. aprillini.

Kartulimüügi lepingute sõlmimine

09.03.12
20. märtsil kell 10.00 on võimalik Lätis sõlmida lepingud kartulimüügiks mahetärklist valmistava ettevõttega SIA "ALOJA-STARKELSEN". Oodatud on kõik mahekartuli müügist huvitatud tootjad.

Konverents „Investeeringud ja turundus“

05.03.12
22.-23. märtsini toimub Lätis mahepõllumajanduse teemaline konverents „Investeeringud ja turundus“, kus keskendutakse väljakutsetele, mis on seotud tootjate ja töötlejate turundustegevuste ja investeeringuvõimalustega ning tarbija teadlikkuse tõstmisega.

Õllesõbrad saavad nüüdsest mahemärjukest rüübata

20.02.12
A. Le Coq toob sel nädalal müügile Eesti esimese maheõlle Organic Beer. Uue õlle valmistamisel on kasutatud mahepõllumajanduses kasvatatud linnaseid ja humalaid.

Mahe töötlemata pudelipiim jõudis Saaremaa kauplustesse

17.02.12
Eilsest on öko- ja kohaliku kauba poes Saarte Sahver müügil Jaan ja Anne Kiideri Riido talu töötlemata mahepiim. Tänasest ka STÜ kauplustes, nii Kuressaares Rae, Tooma, Ranna, Roomassaare poes kui ka Kaubaaidas, samuti Nasva, Pihtla ning Aste poes.