# #

Uudised

Lätlased tahavad Eesti mahekartulid jahuks teha

04.12.09
Perenaised kasutavad kissellis enamasti Lätis valmistatud kartulijahu, kuna Eestis tärklisetehast pole. Kuid varsti hakkab Lätis toodetud tärklis sisaldama meie toorainet.

Tartu ökomessil “Elukvaliteet 2009” tutvustati uusi mahetooteid

04.12.09
Selle aasta ökomessil 27.-29. novembrini olid Eesti mahetootjad väljas pea kogu praeguse tootevalikuga. Esindatud oli 20 tootja kaubad ja TÜ Eesti Mahe.

Ökoinimesed kogunevad Tartus

28.11.09
Sel nädalavahetusel reedest pühapäevani toimub Tartu Näitustel Ökomess 2009.

Tervislikult toitujad söövad 9000 aasta vanust nisu

28.11.09
Antiikajal Mesopotaamias kasvatama hakatud speltanisu on tervislikult toitujate seas nii populaarne, et Jõgeva sordiinstituut korraldas selle kasvatamiseks katse.

Lingikogu täienes maheettevõtetega

22.11.09
Lisasime lingikogusse Eesti maheettevõtted, kellel on oma veebileht. Nende hulgas on nii talusid kui ka töötlemisettevõtteid.

Mahekonverentsil vaadati lootusrikkalt tulevikku

20.11.09
10. novembril Eesti Maaülikoolis toimunud mahepõllumajanduse juubelikonverentsi „Mahepõllumajandus – hea loodusele, hea sinule“ meenutati mahepõllumajanduse algust Eestis ja vaadati lootusrikkalt tulevikku.

Linnainimesed asusid päästma väiketalusid

20.11.09
Supermarketite anonüümse või säilitusainetest kubiseva toidu asemel vaatavad oma tervisest hoolijad väiketalunike kapsaaeda. Talunikele paremat hinda makstes hoitakse elus ka kohalikku väiketootmist.

Mahemesi on kallim, kuid puhtam

16.11.09
Tõnis ja Aili Taal Roelast on esimesed, kes läksid üle mahemesindusele. “Kui Eestis hakati mahetootmisest rääkima, siis jäi mulle silma soovitus, et ka mesilasi on võimalik mahedalt pidada ja mahemett toota,” meenutab Tõnis. Ta ütleb, et see oli mesinikule ahvatlevana tunduv uus väljakutse.

Mahetootmine on kümne aastaga kasvanud 25 korda

14.11.09
Suuresti tänu toetustele on mahepõllumajandusmaa pindala kasvanud kümne aasta taguselt 4000 hektarilt praeguse 102 000 hektarini. Eestis on 193 valda, mahetootmist ei toimu neist vaid 15s.

Suur osa Itaalia koolitoidust on mahe

13.11.09
Iga päev serveeritakse Itaalia koolides ja lasteaedades 3-aastastele kuni VI klassi õpilastele 4,3 miljonit toiduportsjonit. Keskmiselt 40% kogu selle toidu toorainest on mahe.

Vigala mahetoodetud ravimtaimi saab kogu Eestis

30.10.09
Vigala vallas Uuskaubi talus on väikeettevõtjad Sirje ja Hillar Aiaots juba 10 aastat kasvatanud ravimtaimi. Müüakse laatadel ning ravimite hulgimüügifirmade kaudu on nende taimi ja taimesegusid saadaval paljudes paikades kogu Eestis.

Terve Elu kalender 2010 koondab intervjuusid elujaatavate inimestega

29.10.09
Juba neljandat aastat järjest nägi ilmavalgust terviklikku maailmavaadet tutvustav kalendermärkmik Terve Elu. Seekordne kalender on isikukeskne ja iga kalendri nädal räägib loo ühest harmoonilisema elu poole püüdlejast. Algab ju terve ja jätkusuutlik elu meist enestest.

Juubelikonverents: Mahepõllumajandus – hea loodusele, hea sinule

28.10.09
Eesti Maaülikool ootab kõiki huvilisi Eesti mahepõllumajanduse 20. aastapäeva juubelikonverentsile „Mahepõllumajandus – hea loodusele, hea sinule“, mis toimub 10. novembril 2009 algusega kell 10.30 Tartus, Eesti Maaülikooli peahoone aulas (Kreutzwaldi 1A).

Haagissuvila mõõtu õunapress teeb Hiiumaal mahemahla

27.10.09
Hiiumaal Kassaris elav mahetootja Triinu Schneider sai PRIA-lt investeeringutoetuse, et osta Austriast õunapress, millega ettevõtlik naine hakkab tootma maheõunamahla.

Maherukkijahu müüginumbrid annavad märku uuest trendist

27.10.09
Elades maailmas, kus inimestel on üha kiirem ja nad mõtlevad aina vähem oma tervisele ja toitumisele, on rõõm kuulda, et kodune toidukultuur hakkab taas olulisemaks muutuma. Teade maherukkijahu müügi kahekordistumisest viimasel aastal annab märku uuest trendist.